Teknolojix Haber
YAZILIM

Microsoft’tan 100 Bin Dolarlık Ödül!

Microsoft Yeni bir yarışma düzenliyor! IoT cihazlar içeren için geliştirdiği Linux tabanlı Azure Sphere OS’u hackleyebilen yani kritik açıkları bulan katılımcılara 100 bin dolara kadar ödül vereceğini açıkladı. 

Güvenlik araştırmacılarını Azure Sphere OS‘un temelini oluşturan özel Linux işletim sistemini hacklemeye davet eden Microsoft, Azure Sphere Security Research Challenge kapsamında Linux tabanlı işletim sistemini büyük ölçüde etkileyen kritik açıkları bulanlara, 100 bin dolara kadar ödül vereceğini açıkladı. Microsoft’un nesnelerin interneti (IoT) için Linux tabanlı platformu olan Azure Sphere, geçtiğimiz yıl Build Geliştirici Konferansı’nda açıklandığı yeni bir sistem.

Yarışma, 1 Haziran ile 31 Ağustos arası yapılacak ve araştırmacıların yarışmaya katılmak için 15 Mayıs’a kadar Microsoft’un ödül programına kayıt yaptırmaları gerekiyor. Şirket yaptığı açıklamada, Bu araştırma yarışması, Azure Sphere OS’ a odaklanıyor, bulut bölümü de dahil olmak üzere araştırma girişimi kapsamı dışında bulunan güvenlik açıkları, genel Azure Ödül Programı ödülleri için uygun olabilir. Fiziksel saldırı araştırma yarışması ve Azure Ödül Programı kapsamının dışındadır ifadelerini kullandı.

Daha önce Windows işletim sistemi, Microsoft Edge tarayıcısı ve Microsoft Office de dahil olmak üzere birçok önemli ürün için benzer programlar başlatan Microsoft, yazılımlarının güvenliğini artırmak için ödüllü yarışmalara fazlasıyla önem veriyor. Yeni araştırma programına katılmak isteyenler, formu doldurmak için tıklayın!

Related posts

PyroCMS nedir?

Zeliha Kutlu

Türkiye’nin Yerli Antivirüsü: Chomar

Murat Yap

code.org Nedir?

Yorum Yap