Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Microsoft’tan Yeni Patent! “Beyin Dalgalarını Kripto Para İçin Kullanacak”

Microsoft, insanların beyin dalgalarını kripto para madenciliğinde kullanmak için yeni bir patent aldı.

Microsoft, insanların beyin aktivitelerini ve diğer kişisel biyometrik verilerini izleyerek kripto para madenciliği yapmak için bir yol üzerinde çalışıyor olabilir. Çünkü şirketin aldığı yeni bir patent, tam da bunu gösteriyor.

“Vücut Aktivite Verilerini Kullanan Kripto Para Sistemi” başlıklı yeni patent, bir kişinin madencilikf olarak bilinen işlem aracılığıyla kripto para kazanmak için vücutlarına nasıl çeşitli sensörler bağlayabileceğini gösteriyor.

“Vücut Aktivite Verilerini Kullanan Kripto Para Sistemi” başlıklı yeni patent, bir kişinin madencilik olarak bilinen işlem aracılığıyla kripto para kazanmak için vücutlarına nasıl çeşitli sensörler bağlayabileceğini gösteriyor.

“Vücut Aktivite Verilerini Kullanan Kripto Para Sistemi” başlıklı patent, bir kişinin vücuduna yerleştirilecek çeşitli sensörler yardımıyla kripto para madenciliği yapılabilmesini sağlıyor. Bitcoin veya çeşitli mining işlemleri, bilgisayarın işlemci ve ekran kartı gücü kullanılarak yapılıyor. Ancak bu işlem, tahmin edebileceğiniz gibi çok fazla enerjiye ve donanım gücüne ihtiyaç duyuyor.

Microsoft‘un patenti, kripto para madenciliği için insan vücudundaki elektriksel aktivitenin biyometrik sensörlerle izlenerek, kripto para üretilebilmesini sağlıyor. En azından teoride. Patent açıklamasında, kullanıcıdan yayılan beyin dalgası veya vücut ısısının, madencilik sürecinde kullanılabileceği de ifade ediliyor.

YÜKSEK İŞLEM GÜCÜ YERİNE BİYOMETRİK VERİLER

Microsoft, kripto para madenciliğine yepyeni bir bakış açısı sunmak istiyor

Bitcoin gibi kripto para birimleri madenciliği tipik olarak karmaşık matematiksel problemleri çözmek için büyük miktarda bilgisayar işlem gücü harcanmasını gerektirir.

Microsoft‘un patenti, bunun yerine kripto para madenciliğini tamamen biyometrik sensörlerle yapmayı ve yüksek bilgisayar işlem gücünü ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Madencilik sistemi, kullanıcının kripto para birimini üretmesi için vücutta gerekli faaliyeti ortaya çıkaran çeşitli sensörlerin olduğu bir cihaza bağlanmasını içeriyor.

Bazı geleneksel kripto para sistemleri için gerekli olan yüksek hesaplama kapasitesi yerine,

Kullanıcının vücut aktivitesine dayalı olarak üretilen sinyaller, vücuttaki çeşitli sensörlerin bir cihaza bağlanması ile elde ediliyor. Patente göre vücut etkinliğini  takip etmek için kullanılacak olası sensörler arasında MRI tarayıcıları, ısı kameraları, kalp atış hızı ve kızılötesi sensörler bulunuyor.

Patent sosyal medyaya göz atma, yapay zeka sohbet botuyla etkileşim veya bir internet sitesini ziyaret etme gibi görevler de dahil olmak üzere sistemin kripto para madenciliği için kullanılabileceği 28 farklı fikir listeliyor.

Microsoft’un teknolojisi, kişinin beyin aktiviteleri ve diğer kişisel biyometrik verilerini kullanarak kripto para üretiyor

Açıklamada, beyin dalgaları ve vücut ısısının ötesinde; izlenebilecek diğer aktiviteler arasında vücut sıvı akışı ve organ aktivitelerinin de yer aldığı ifade ediliyor.

Patentte, sistemin sosyal medyada dolaşma veya bir internet sitesini ziyaret etme gibi görevler de dahil olmak üzere kullanabileceği 28 farklı konsept bulunuyor.

Sistemin hangi kripto para birimleri ile çalışacağı belirtilmediği gibi, Microsoftun söz konusu teknolojiyi geliştirmeyi planlayıp planlamadığı da şimdilik belli değil.  Ancak hayata geçmesi halinde ortaya blockchain’e dayanan tamamen yeni bir dijital ödeme ağı çıkabilir.

Related posts

NVIDIA, GeForce MX330 ve MX 350 Ekran Kartlarını Duyurdu

Fatih Akgün

İşte İçinizi Isıtacak Soğuk Savar Teknoloji…

Meryem ACAR

İşte!! iPhone’larda Reklam Dönemi Başlıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap