Teknolojix Haber
DONANIM

Microsoft’un Gelecekteki Çift Ekranlı Cihazlarının Yapısını Göstermiş Olan Patent Başvurusu!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un gelecekteki çift ekranlı cihazlarının katlanma mekanizmasını gösteren bir patent başvurusu ortaya çıktı. Patente göre Microsoft, gelecekteki cihazlarında geleneksel menteşe yapıları yerine mıknatıslı sistemler kullanacak.

Microsoft, bu patent başvurusunda gelecekteki Surface Neo’ya benzer cihazlarını kitap gibi ikiye katlayabilecek yeni bir teknolojiye odaklanıyor. Konsept, ayrıca Surface Neo çift ekranlı tabletin ekranlarından birinin altına yerleştirilebilecek bir klavyenin nasıl çalıştığını da gösteriyor.

 

 

Microsoft’un bu patent başvurusunda yeni olan şey, iki ekranı bir arada tutan sabit bir menteşe yapısının olmaması. Burada iki ekran, geleneksel menteşe yapıları yerine yalnızca yeni bir mıknatıs sistemiyle birbirine bağlanıyor. Bu da gelecekte tanıtılacak çift ekranlı cihazları bambaşka bir yapıda görebileceğimiz anlamına geliyor.

Hemen yukarıdaki görselde yer alan Şekil 1C, manyetik menteşeler yardımıyla 90 derecelik açıyla katlanmış bir cihazı gösteriyor. Şekil 1D’deyse herhangi bir cihaz neredeyse 0 derecelik bir açıyla katlandığı zaman menteşelerin almış olduğu şekil tasvir ediliyor. Bu noktada manyetik menteşeler, kenarları birbirine doğru iterek cihazların birbirinden ayrılmamasını sağlıyor.

Related posts

Xbox Series X Yonga Seti Ortaya Çıktı

Fatih Akgün

Xiaomi, kendi işlemcisini üretmekten vazgeçiyor!

Fatih Akgün

Spotx Jeep sürümü 2Taraflı Uydu Haberleşme

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap