Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Microsoft’un Mağazaları Artık Kapalı!

Dünyanın önemli teknoloji markalarından Microsoft, koronavirüs tehditinin gün geçtikçe büyümesi nedeniyle pek çok ülkede mağazalarını kapatma kararını açıkladı.

Microsoft’un dünyanın pek çok noktasında bulunan ve doğrudan satış kanalı olarak da değerlendirilen mağazalarında kullanıcılar Microsoft’un sunduğu çözümlere kolayca ulaşabilirken, yer yer verilen workshop’lar ile birlikte sertifika da kazanabiliyordu. Vatandaşların da ilgi gösterdiği bu mağazaların önündeki ise şuan büyük bir engel var.Hiç şüphesiz ki coronavirüs engeli.

Şirketleri oldukça zor durumda bırakan virüs nedeniyle Microsoft da önlem olarak mağazalarını kapatmaya karar verdi. ABD’de 70’in üzerinde, Kanada, Porto Riko, Avustralya ve İngiltere dahil birçok bölgede mağazalarının kepenklerini indiren şirket, internet üzerinden hizmet vermeye devam edecek. 

Virüs salgınının çıktığı ilk günler çalışanlarını eve yönelten Microsoft, bu sürecin ne kadar zaman alacağı konusunda bilgi paylaşmadı. Apple ve Nike da benzer bir kararla bazı ülkelerdeki mağazalarını kapattığını açıklamıştı.

Related posts

TCL üçlü katlanabilen telefon üretti

Fatih Akgün

İlk Türk şirketi Finartz ‘Güvenli Ödeme’ sertifikasına sahip oldu!

Korona virüs sanal dünyada da tehdit haline geldi.

Fatih Akgün

Yorum Yap