Teknolojix Haber
MOBİL

Mobile World Congress (MWC) Yeni Gelişme!

Mobil Dünya Kongresi (MWC) İçin Sürpriz Bir Gelişe Yaşandı

Bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen Mobile World Congress (MWC), imzalanan yeni anlaşma sonucunda bir yıl daha Barselona‘da kalacak. Mobile World Congress (MWC – Dünya Mobil Kongresi), yeni anlaşmanın şartlarına göre 2024 yılına kadar Barselona şehrinde düzenlenmeye karar alındı. Katalonya‘nın başkenti Barselona, 2006 yılından beri endüstrinin en büyük etkinliklerinden biri olan bu fuara ev sahipliği yapıyordu. 2013 yılından beri de Fira de Barcelona Gran Via‘da gerçekleştiriliyordu. Bir önceki anlaşma 2011’de imzalanmıştı ve 2023’e kadar geçerliydi.

 

Fuarın düzenleyicisi GSMA, yeni bir yıllık uzatma anlaşmasının, 2020 etkinliğinin Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenmesinin sonucu olarak imzalandığını belirtti. GSMA, pek çok büyük katılımcının etkinliğe katılmayacağını duyurmasının ardından iptal kararı almış ve fuarın düzenlenmesinin “imkansız” olduğunu söylemişti.

Organizasyon en başta geri ödeme yapılmayacağını belirtmiş olsa da, sonrasında kısmi geri ödemeler ve gelecek etkinliklerde kullanılabilecek krediler gibi imkanlar içeren bir telafi paketi hazırladı.

Ancak bazı firmalar ulaşım ve konaklama gibi harcamalar da yaptılar ve kaynaklar demo ve prototip çalışmalarına harcandı. Küçük kuruluşlar için bu harcamalar, pazarlama bütçesinin devasa bir kısmı anlamına gelebiliyor.

Bu arada Barselona şehri ise devasa bir ziyaretçi kaynağını kaybettiği için yerel ekonomisine bir darbe almış oldu.

Related posts

Telekom Operatörleri, “İptal Üzücü Ama Alınması Gereken Bir Karardı” Dediler…

Meryem ACAR

Sonunda,Delikli ekranlı Vivo V17 tanıtıldı!

Meryem ACAR

Yeni Huawei Kirin 985’in Özellikleri!

Yorum Yap