Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Motorola’nın Akıllı Saatleri Sahalara Geri Döndü: Moto 360 Özellikleri ve Fiyatı

2016 yılında akıllı saat sektöründen çekilen Motorola geri dönerek üçüncü nesil Moto 360 akıllı saatini tanıttı.
Motorola, ilk tamamen dokunmatik dairesel ekranlı akıllı saatinin 2 farklı versiyonunu piyasaya sürdükten sonra, 2016 yılında giyilebilir teknolojiye yeterli bütçenin ayrılamaması gösterilerek akıllı saat pazarından çekilmişti. Motorola, beklenildiği gibi olmasa da Moto 360 akıllı saatiyle sektöre geri döndüğünü duyurdu.

Üçüncü nesil Moto 360 olarak adlandırılan bu saatin üretimi, eBuyNow adlı bir şirket tarafından gerçekleştiriliyor. Pek çok farklı otorite, çok sayıda eksiği bulunan bu saatin piyasaya sürülmesini, ‘Motorola’nın ölü bir akıllı saat markasını lisanslama ve diriltme çabası’ olarak nitelendiriyor.

Moto 360’ın özellikleri:

Google’ın giyilebilir teknolojiler için geliştirdiği işletim sistemi Wear OS üzerine kurulu olan Moto 360, Fossil’in beşinci nesil Wear OS saatlerine benzer olarak 1,2 inçlik, 360 x 360 piksel, tamamen dairesel, OLED bir ekrana sahip. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 3100 işlemcisinden alan saat, bellek kısmında 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanıyla birlikte geliyor.

Kalp atış hızı monitörüGPS ve NFC gibi özelliklerin dâhili olarak bulunduğu saatin yan tarafındaysa 2 tuş bulunuyor. Bu tuşlardan üstte bulunanı çevirince Apple Watch’ta olduğu gibi arayüzde ilerleyebilirken seçtiğiniz bir uygulamayı başlatmak için alt tuşu özelleştirilebiliyorsunuz. Motorola’nın yeni saatinde 355 mAh’lik bir batarya bulunuyor. Bu noktada eBuyNow, saatin şu anda piyasadaki diğer akıllı saatlerden çok daha hızlı şekilde yalnızca 60 dakika içinde tamamen şarj edilebildiğini söylüyor.

Moto 360’ın fiyatı:

Bir deri ve bir lastik olmak üzere 2 farklı kayışla birlikte gelen Moto 360, 360 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu noktada Samsung’un en yeni modellerinden bile daha pahalı olan bu saatin, piyasadaki en pahalı Wear OS saatlerden biri olduğunu söylemek mümkün.

Related posts

Beats’in Powerbeats 4 Kulaklığı Sessiz Sedasız Satışa Çıktı

Fatih Akgün

HTC VİVE COSMOS

admin

Uzaktan Eğitimde Yeni Teknolojiler.

Murat Yap

Yorum Yap