Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA YAZILIM

MSB artık Bip uygulamasını kullanacak

MSB artık Bip uygulamasını kullanacak

Gazeticiler  ile bilgi paylaşırken MSB artık Bip uygulamasını kullanacak .

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), gazetecilerle olan bilgi paylaşımlarını BİP uygulaması üzerinden yapma kararı aldı.

Bakanlığın yayınladığı bilgi notunda, kararın WhatsApp ile ilgili yaşanan son gelişmeler üzerine alındığı belirtildi. Açıklamada, yeni uygulamaya yarından itibaren geçileceği de ifade edildi.

WhatsApp, 4 Ocak’ta ‘Gizlilik İlkesi’ni güncelledi. Whats app kullanıcılarına güncellenen ilkeleri kabul etmeleri için bildirim yolladı.  Gizlilik ilkesini kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarının silineceği bilgisini verdi. Yeni gizlilik ilkesinin değişen şartları arasında

  • Hesap bilgileri,
  • mesajlar,
  • konum bilgileri

gibi birçok verinin Facebook’a ait şirketlerle paylaşılmasına onay verilmesini içeren yeni maddeler var. WhatsApp  kullanıcılara  onay için 8 Şubat’a kadar süre vermişti. Yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını belirtmişti.

WhatsApp, bu kararına ilişkin kullanıcılardan yoğun eleştiri alması üzerine yaptığı açıklamada, ‘Avrupa Bölgesi’ kullanıcılarının bu güncellemeden etkilenmeyeceğini, bu bölgedeki kullanıcıların verilerinin Facebook şirketleriyle paylaşılmayacağını duyurmuştu.

Bu karar Türk kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı. Kısa sürede binlerce kişinin Telegram Messenger, Signal ve BİP gibi mesajlaşma uygulamalarına yöneldiği öğrenildi.

Kaynak: sputniknews

Diğer Yazılım ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Related posts

İlk Bakışta GameMaker

Fatih Akgün

Türkler,Apple’ın Ödülünü Reddetti!

Fatih Akgün

Instagram, IGTV videolarından para kazanmanıza izin verecek

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım