Teknolojix Haber
DONANIM MOBİL ÜRÜN İNCELEME

Müjde Geldi!8 Huawei Modeline Daha Uzun Şarj…

Huawei ve EMUI ikilisinden ekranları renklendireceği öne sürülen bir müjde geldi. Bundan böyle EMUI 10 Always On Display özelliği sayesinde bazı Huawei modellerinin ekranları daha canlı olacak.

Bu sefer sizler için bir liste yapmak istedik. Listemizde hem kararlı (stabil) sürüm, hem de beta sürümü almış Huawei ve Honor modellerini göreceğiz.

EMUI 10 Always On Display özelliği renkliliği artıracak

Android işletim sistemli telefonlarda gördüğümüz Always On Display (AOD) altyapısı, bir telefonun ekranını sürekli açık tutuyor. Devamlı açık olan bu ekranda kullanışlı bilgiler yer alıyor.

Şarj ömrünü uzatan AOD, telefonların kullanım oranlarını da artırıyor. Saati, şarj durumunu, tarihi, uygulama bildirimlerini ve diğer kullanışlı bilgileri kullanıcının önüne seren bu sistem, Huawei telefonlarını tazeleyecek.

Kendisini gündüz ve gece saatlerine göre ayarlayan EMUI 10, telefonların çehresini değiştireceği öne sürülen yazılıma yeni saat stilleri ve yeni kullanışlı araçlar ekledi.

Morandi ismindeki bir renk şemasını kullanan EMUI 10; kullanıcıların önüne gündüz ve gece saatlerine bağlı olarak farklı ekranlar getiriyor. Buna ek olarak ilgili yazılımın henüz kararlı bir sürüm olmadığını da belirtmiş olalım.

Aşağıda EMUI 10 Always On Display özelliğini alacak olan telefonların bir listesi yer alıyor. Huawei, bu güncellemenin geliş tarihini 2020 yılının ilk çeyreği olarak açıkladı. Buna göre:

— Huawei P30
— Huawei P30 Pro
— Huawei Mate 20
— Huawei Mate 20 Pro
— Huawei Mate 20 X (4G)
— Huawei Mate 20 X (5G)
— Huawei Magic 2
— Huawei Nova 5 Pro

Related posts

Microsoft’un Gelecekteki Çift Ekranlı Cihazlarının Yapısını Göstermiş Olan Patent Başvurusu!

Fatih Akgün

Otomobilinizi Diğer Araçlardan Nasıl Koruyacaksınız?

Huawei P40 Lite Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Fatih Akgün

Yorum Yap