Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

NASA astronotları karantinaya alacak

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip Corona virüsün etkileri, bu defa uzay çalışmalarında kendini gösterdi. Kısa bir süre önce alınan bilgilere göre, NASA astronotları üzerinde karantina uygulaması planlanıyor.

Elde edilen yeni bilgilere göre, Ulusal Havacılık ve Uzay DairesiUluslararası Uzay İstasyonu‘na göndereceği astronotları, öncelikli olarak karantinada tutacak.

Bunun temel amacının şu an pandemi olarak tanımlanan COVID-19 virüsünün, Uluslararası Uzay İstasyonuna astronotlar tarafından taşınmasını önlemek olduğu bilgisi paylaşıldı. Eğer ISS‘ye yani Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek olan NASA astronotları, virüs taşıyıcısı olursa, şimdiye kadar örneğine rastlanmamış bir uzay salgını gerçekleşebilir. NASA astronotları

Şu an için NASA‘nın söz konusu olacak bu karantina uygulaması ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmış değil. Bununla birlikte Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin insanlı uzay çalışmalarını bir süre için durdurması da gündemde olabilir.

Bir süre salgın olarak kalan ve en sonunda Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip Corona virüsün etkileri, birçok alanda kendini göstermeye devam edecek gibi görünüyor. Anlaşılan o ki bunun son örneği de Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin astronotları olacak.

Related posts

6 ay sonra Kazakistan topraklarına iniş yapabildi !

Büşra Seyhan

Uzaya tek seferde 143 uydu gönderdi

Fatih Akgün

Neptün’deki fırtına Parçalanmış olabilir mi?

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap