Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

NASA Astronotu Don Thomas 23Nisan Kutladı

NASA Astronotu Don Thomas 23Nisan Kutladı

NASA Astronotu Don Thomas 23Nisan Kutladı

NASA’da çalıştığı 20 yıl içinde dört kez uzaya giden emekli astronot Dr. Don Thomas, Uzay Kampı Türkiye’ye videolu mesaj göndererek, Özel olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı. İşte NASA Astronotu Don Thomas 23Nisan Kutladı o mesaj;

NASA’da görev yaptığı sürede toplamda 44 gün uzayda kalan ve 692 defa dünya etrafında dolanan emekli astronot Dr. Thomas, Türk bayrağı ve Atatürk figürüyle video çekerek Milli Egemenlik ve Çocuk bayramını özel olarak kutladı. Ayrıca TBMM nin açılışının 100.yılını da Kutladı.  Arka duvarında Türk bayrağı asmış ve Atatürk’ün alçıdan büstünü yerleştirmiş olması da Türk Milleti’ne duyduğu saygıyı gösteriyor. Bu güzel jestinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Ayrıca  TBMM ‘nin açılışının 100.yılını da kutlayan emekli astronot, özel olarak gönderdiği mesajını, “Tüm çocuklarımız, sizler Türkiye’nin ve Dünya gezegeninin geleceğini temsil ediyorsunuz. Bu nedenle her zaman çok çalışmanız, okulda elinizden gelenin en iyisini yapmanız ve hayattaki hayallerinizden asla vazgeçmemeniz çok önemli. Gözlerinizi yıldızlardan asla ayırmayın.”diyerek bitirdi. Dünyayı uzaydan birçok kez gördüğünü söyledi. Dünya’nın en güzel gezegen olduğunu da dile getirdi.

Üç kere Columbia ve bir kere de Discovery uzay mekikleriyle olmak üzere toplamda dört kez uzaya giden astronot Dr. Thomas’ın, Uzay Kampı Türkiye’nin 20’nci kuruluş yılı olması nedeniyle İzmir’de ESBAŞ tarafından işletilen tesislere gelerek yaz dönemindeki programlara özel davetli misafir konuşmacı olarak katılması ve çocuklarla buluşması planlanıyor.

Kaynak :TRT Haber

Related posts

MIG35 avcı uçağı test uçuşu ayrıntılarını açıkladı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Evren Kaç Yaşında? İşte Cevabı!!

Nihal Sanlı

794 yıl sonra bir ilk! ‘Büyük Kavuşum’ için geri sayım

Vildan Çelik

Yorum Yap