Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA YAŞAM

NASA’ nın astronotları, izole bir yaşamda neler yapılabilir anlattılar…

Koronavirüs salgını dünya genelinde milyonlarca insanın evlerinde izole bir yaşam sürmesine neden oldu. Bu yeni durum pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Uzay istasyonu ISS’de görev alan NASA astronotları izole yaşama uyum sağlamanın yollarını anlattılar.

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) yaklaşık 1 yıl görev yapan Scott Kelly New York Times için kaleme aldığı yazısında evde çalışırken eğlencenin de ihmal edilmemesini öğütledi.

Game of Thrones’un tüm bölümlerini 2 defa izlediğini belirten Kelly “Benim ISS’deyken böyle bir imkanım yoktu ama siz temiz hava almayı ihmal etmeyin” dedi.

Astronot Peggy Whitson, koronavirüs salgını sonrası pek çok insanın evden çalışmak zorunda olduğunu belirtti. ISS’de görev alan kişilerin bu durumlar yıllardır karşı karşıya kaldığını izole bir ortamda başarılı çalışmanın anahtarının iyi iletişim kurmaktan geçtiğinin altını çizdi.

Whitson, izolasyonda geçirilen zamanların değerinin şu an anlaşılamasa bile bir süre sonra değerinin anlaşılacağına dikkat çekti. ISS’de geçirdiği bu zamanı bir hediye olarak nitelendiriyor. İnsanlara izolasyonu kendilerine vakit ayırmalarına imkan tanıyan bir şans olarak görmeleri gerektiğini öğütlüyor.

Related posts

Yüzeyleri Dezenfekte Ederken Önemli Bir Adım

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

TSK’nın yeni harekat telsizi EHKET

Son Dakika: KKTC’de Koronavirüsten İlk Ölüm

Yasemin ACAR

Yorum Yap