Teknolojix Haber
YAŞAM

NASA ve SpaceX Çalışanları, Trump’ın Seçim Reklamına Tepki Gösterdi!

NASA ve SpaceX çalışanlarının, Donald Trump’ın seçim kampanyası reklamında SpaceX’in başarıyla gerçekleşen uzay yolculuğundan görüntülere yer vermesine tepki gösterdiği söyleniyor. Change.org’da da NASA ve SpaceX’in başarısının siyasi amaçlarla kullanılmasına karşı bir imza kampanyası başlatıldı.
SpaceX‘in geçen hafta sonu iki NASA astronotunu Dragon 2 uzay aracı ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) başarıyla göndermesinin ardından bu başarıyı kendi reklam kampanyası için kullanan ABD Başkanı Donald Trump ve yönetimine tepki geldi. Change.org’da başlatılan bir imza kampanyasıyla Trump’ın ekibinin kasım ayındaki başkanlık seçimlerine ithafen hazırladığı videoda SpaceX’in uzay yolculuğunun görüntülerine yer verilmesi kınandı.

Ars Technica’nın editörlerinden Eric Berger; SpaceX ve NASA’da çalışan çok sayıda insanın yayınlanan reklama ateş püskürdüğünü ileri sürdü. İmza kampanyası metninde, reklamda ABD topraklarından uzaya yeniden astronot gönderilmeye başlanmasının yalnızca Trump yönetiminin başarısıymış gibi gösterilmesine itiraz ediliyor. Metinde, NASA Ticari Mürettebat Programı’nın 2011 yılında Obama döneminde başladığına, programın köklerinin de Bush yönetimine kadar gittiğine dikkat çekiliyor.

Related posts

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca’dan Açıklama Geldi..

Fatih Akgün

Bakan Koca ‘Hayırlı olsun’ Mesajıyla Paylaştı: Bugün İtibariyle Açtık

Yasemin ACAR

Yeni tip koronavirüs 5 dakikada test edilecek

Fatih Akgün

Yorum Yap