Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

NASA’dan Gök Taşı Yaklaşıyor Açıklaması!

Geçen günlerde dünyada ilk kez bir özel şirket, uzaya astronot gönderdi. SpaceX’in bu girişimi tüm dünyanın gündeminde geniş yer buldu. O sıralarda ülkemizde ise Trabzon’a gök taşı düştüğüne dair iddialar ortaya çıktı. Doğu Karadeniz’de yer alan illerde görüldüğü öne sürülen bu gök taşının bir ışık parlamasına neden olduğu belirtildi. Kısa süre sonra uzmanlar gök taşının Türkiye’ye düşmediğini net bir şekilde açıkladı. Dünya varolduğu sürece gök taşı ile ilgili daha çok haber göreceğiz. Şimdi de NASA gök taşı ile ilgili bir açıklama yaptı.

NASA ‘gök taşı yaklaşıyor’ dedi

Potansiyel tehlike olarak onaylanan ve 250-570 metre ölçülerinde olan 163348 (2002 NN4) isimli gök taşının Dünya’ya yaklaştığı açıklandı. NASA bu gök taşının Dünya’ya çok yakın noktadan geçeceğini söyledi.

Sputnik’e göre, 6 Haziran’da Türkiye saatiyle 6:20’de Dünya’ya en yakın konumdan geçecek olan gök taşı için bir çarpışma ise öngörülmüyor. Çünkü, gök taşının geçeceği nokta Ay’ın yörüngesinin 13 katı uzaklıkta olacak. Tabii ki yörüngesi Dünya’nın yörüngesiyle kesişen gök taşı yine de potansiyel bir tehlike olarak kabul ediliyor.

Related posts

Uzayda Rusya ile Çin Çarpışabilir

Fatih Akgün

Crew Dragon Kapsülünün Kaza Yapma İhtimali Acaba Var Mı?

Fatih Akgün

Göktaşı Dünyaya Çarpacak Mı? Çapı 4 Kilometre Olan Göktaşı İle İlgili NASA’dan Açıklama Geldi

Fatih Akgün

Yorum Yap