Teknolojix Haber
BİLİM TEKNOLOJİ (Genel) UZAY ve SAVUNMA

NASA’nın Düzenlediği “Space App Challenge” İçin Başvurular Başladı !!!

Yaklaşık 100 ülke ve 200 şehirde eş zamanlı düzenlenen NASA Space Apps Challenge 2020, dünyanın dört bir yanındaki insanları 2-4 Ekim tarihlerinde çevrimiçi olarak bir araya getirecek. 

Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın 2012 yılından beri yürüttüğü dünyanın en büyük açık kaynaklı hackathonu Space Apps Challenge, dünyanın dört bir yanındaki katılımcıları 2-4 Ekim tarihlerinde çevrimiçi olarak ağırlayacak. Yaklaşık 100 ülke ve 200 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen bu yarışmada binlerce insan, 48 saatlik süre içerisinde Dünya’da ve Uzayda karşılaştığımız problemlere yenilikçi çözümler getirmek için bir araya geliyor. 

NASA Space Apps Challenge 2020 Türkiye ayağı 

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Space Apps Challenge 2020 etkinliğine CSA, CNES ve JAXA partnerlik yapıyor. Bu yıl Covid-19 salgınından dolayı çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek etkinliğin Türkiye ayakları; Elazığ, İstanbul ve Şanlıurfa‘da gerçekleştirilecek. Bireysel veya takım olarak başvurular kabul ediliyor. Takımların minimum 2, maksimum 6 kişiden oluşması gerekiyor. 

Space Apps Challenge 2020 organizasyonuna katılmak için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Related posts

Koronavirüs ile ilgili kötü haber : Kovid-19 virüsüne yüzeylerde 17. günde bile rastlanıldı !

Fatih Akgün

MediaMarkt Ayda 1 Gün İndirimleri

Fatih Akgün

NASA uzay madenciliği projesi için Elon Musk ile anlaştı

Fatih Akgün

Yorum Yap