Teknolojix Haber
İNTERNET

Adres Değişikliği e-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Son aylarda gündemden düşmeyen ve hızla yayılan koronavirüs, hükumetleri yeni kararlar almaya zorluyor. Ülkemizde de sıkça yeni kararlar alınmaya başlandı. Bu kararların sonuncusu ise “adres değişikliği” üzerine. 

Virüs sebebiyle sosyal mesafenin korunması için çalışmalar yürüten devlet, son olarak normalde nüfus müdürlüklerine gidilerek yapılabilecek Adres Değişikliği bildirimini e-Devlet üzerinden yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofisi resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Adres Değişikliği bildirimi için Nüfus Müdürlüklerine gitmenize gerek kalmadı, artık bildirimlerinizi e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz” denildi.

Özellikle karantina sürecinde evinde kalamayan kişilerden dolayı artan adres değişikliği başvurusu, bundan sonra e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Bundan önce de salgına karşı olarak alınan bir diğer önlem, 20 ila 65 yaş arasındaki herkese ücretsiz maske verileceği açıklanmıştı. PTT aracılığıyla evlere dağıtılacak bu maskelere başvuruyu e-Devlet üzerinden yapabiliyorsunuz.

Her geçen gün yeni özellik eklenen e-Devlet, SGK işlemlerinden mobil operatör borçlarına kadar pek çok bilgiye erişmemizi sağlıyor. Özellikle kamu alanlarında oluşan yükü büyük ölçüde alan e-Devlet, koronavirüs döneminde de sistemlerin çalışmaya devam etmesini sağlıyor.

e-Devlet sitesine buradan ulaşabilirsiniz!

Related posts

Acun Ilıcalı, Exathlon Challenge’da Yarışacak Kadroyu Açıkladı

admin

Türk Telekom, Upload Hızını 2 Katına Çıkardı!

Fatih Akgün

Google’ın Yeni Chrome Eklentisi!

Fatih Akgün

Yorum Yap