Teknolojix Haber
YAZILIM

Netflix 16 milyon yeni abone kazandı! (Bosanski jezik)

Netflix, 2020’nin ilk çeyreğinde 15.8 milyon yeni abone kazandığını açıkladı.

Netflix’in 2020’nin ilk çeyreğine ait finans raporu da bu durumu doğruluyor. Şirket, karantina önlemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte yeni abone sayısında belirgin bir artış olduğunu belirtirken; bir uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. Netflix’e göre, devletler tarafından uygulanan kısıtlamaların kalkmaya başlamasıyla birlikte servisin yeni abone kazanımında da ciddi bir yavaşlama olabilir.

Netflix geliri 5.77 milyar dolar oldu. Firmanın bir önceki yılın aynı döneminde elde ettiği kazanç ise 4.52 milyar dolar oldu. Netflix, yılın ikinci çeyreğinde 7.5 milyon yeni aboneye ulaşmayı bekliyor. Netflix, 2020’nin ilk üç ayında yayınladığı bazı yapımların izlenme sayılarını da paylaştı. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness ilk dört haftada 64 milyon hesap tarafından izlendi. Ozark‘ın üçüncü sezonu 29 milyon, La Casa de Papel‘in dördüncü sezonu ise 65 milyon izleyiciye ulaştı. Orijinal Netflix filmi Spenser Confidential‘ın izleyici sayısı ise 85 milyonu buldu.

Netflix je dobio 16 miliona novih pretplatnika

Netflix je objavio da je u prvom kvartalu 2020. godine dobio 15,8 miliona novih pretplatnika.

Financijski izvještaj Netflixa za prvi kvartal 2020. godine potvrđuje ovu situaciju. Kompanija je saopštila da je došlo do značajnog porasta broja novih pretplatnika usljed povećanih mjera i uvođenja karantine. Međutim, prema Netflixu, može doći do ozbiljnog usporavanja novih pretplatnika za uslugu jer restrikcije koje su nametnule države počinju da se ukidaju.

Prihod Netflixa iznosio je 5,77 milijardi dolara. Prihod kompanije u istom periodu prethodne godine bio je 4,52 milijarde dolara. Netflix očekuje da će u drugom tromjesečju dostići 7,5 miliona novih pretplatnika. Netflix je također podijelio broj pregleda nekih produkcija koje je objavio u prva tri mjeseca 2020. godine. Tiger King: Murder, Mayhem i Madness u prve četiri sedmice pratilo je 64 miliona pretplatnika. Treća sezona Ozarka dostigla je 29 miliona, a četvrta sezona La Casa de Papel 65 miliona gledatelja. Publika originalnog Netflixovog filma Spenser Confidential dostigla je 85 miliona.

Related posts

Bilgisayarınıza Bakım Yapın Virüsleri Tespit Edin

Fatih Akgün

Linux Kernel 5.6’yı Resmi Olarak Duyurdu

Fatih Akgün

Üniversite öğrencilerinden “ev tipi” katı atık ayrıştırma cihazı prototipi

Fatih Akgün

Yorum Yap