Teknolojix Haber
İNTERNET

Netflix’in Yeni Ebeveyn Denetimi Özellikleri!

Son dönemlerde kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda ebeveyn kontrolünü artırmaya yönelik özelliklerini duyuran Netflix, Yeni özellikler sayesinde ebeveynlerin, çocukları üzerinde kontrolleri artacak.
 Ülkemizde de kullanılacak bu Yeni özelliklerle ebeveynlerin, çocukları için en doğru içeriği bulmasına yardımcı olunacak.  Netflix, bulunduğumuz karantina dönemlerinde milyonlarca çocuğun psikolojisini olumsuz yönde etkileyecek içeriklere yanlışlıkla erişmesini önlemeyi hedefliyor.

İşte o özellikler;

  • Yaşlarına uygun olmayan içerikleri filtreleyerek çocukların Netflix deneyimini özelleştirebilirsiniz.
  • Çocukların kullanmasını önlemek için bireysel profillere PIN koruması tanımlayabilirsiniz.
  • Herhangi bir dizi veya filmi kaldırmak için filtre kullanabilirsiniz. Bu filtre kullanıldığında engellenen içerikler o profilde görünmez.
  • Hesap ayarları içerisindeki Profil ve Ebeveyn Kontrolleri bölümünü kullanarak her profilin ayarlarını kolayca inceleyebilir; çocuklarının onlar için oluşturulan profilde neler izlediklerini görebilir ve çocuk profillerinde bölümlerin otomatik oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

Netflix’in ebeveyn denetimini artıracak yeni özelliklerinin oldukça isabetli bir hamle olduğunu söyleyebiliriz. Platformun yeni özellikleri sayesinde çocukların artık görmemesi gereken içeriklere ulaşma imkânı da minimum seviyeye indirilmiş oldu.

Related posts

Müzik Devi Şirketlerin Dudak Uçuklatan Yayın Gelirleri

Fatih Akgün

Hacker’ların Yeni Silahı Corona Virüsü.

Fatih Akgün

Netflix, ABD Fiyatlarına Zam Yaptı (Türkiye’de de bekleniyor)

Vildan Çelik

Yorum Yap