Teknolojix Haber
UYGULAMA

Netflix, Space Force İsminin Telif Haklarını “ALDI.”

Netflix Space Force İsminin Telif Haklarını “Kaptı”

Netflix, yeni komedi serisi Space Force’un adı için uluslararası olarak telif haklarını toplamaya başladı. Peki bu durum, ABD Başkanı Trump’ın kurduğu yeni Uzay gücü “Space Force” açısından bir sorun olabilir mi?

Trump yönetimi tarafından geçtiğimiz Aralık ayında kurulan ABD silahlı kuvvetler kolu Space Force (Uzay Kuvvetleri).  Artık Steve Carrell’in başrolünü oynadığı Netflix komedisi ile aynı ismi paylaşıyor. Askeriyenin, bu kurgusal dizinin adı ile yaşanabilecek bir karışıklıktan pek endişe duymadığı söylenebilse de, görünene göre Netflix şimdiden Avrupa, Avusturalya, Meksika ve diğer bölgelerde Space Force için ticari markaları almış durumda.

 

Gelecekte yaşanabilecek sorunlar ise temel olarak Space Force markalı ürünlerin kim tarafından satıldığı konusunda yaşanabilir. Hollywood Reporter ile görüşen bir Hava Kuvvetleri sözcüsü, şu anda Netflix’in kurgu serisi Space Force ile yaşanan herhangi bir telif probleminin bulunmadığını söydi. Netlix‘e ve dizinin yaratıcılarına ülkenin en yeni askeri kolunun sanatsal gösterimde başarılar dilediklerini belirtti.

Netflix‘in dizisi, Uzay Kuvvetleri’ni Ay’a taşımak için bir grup sıra dışı bilim insanı ile beraber çalışan bir orgeneralin çevresinde yaşananları konuyu ele alıyor.

Related posts

TikTok Google Play Store Puanı 1,3 Yıldıza Düştü

Fatih Akgün

Twitter’da SMS Dönemi Bitti!

Instagram’da Yemek Sipariş Etme Devri Başlıyor!

Yorum Yap