Teknolojix Haber
İNTERNET

Netflix Türkiye’de Yenilenen Top 10 Listesinin Zirve Sahibi Freud!

Dijital içerik platformu Netflix’te, özellikle Corona virüs salgını nedeniyle bugünlerde çok fazla kullanıcı vakit geçiriyor. Sitede en çok izlenen yapımlar ise değişmeye devam ederken, platform yeni içerikler de eklemeyi sürdürüyor. Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi için bazı yeni üyeler yer alırken, zirve de el değiştirdi.

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi! Zirvenin yeni sahibi ‘Freud’ oldu

Bugünün en çok izlenenleri listesinde, Karakomik Filmler’in zirvedeki yerini, yakın zamanda yayınlanan Freud dizisi devraldı. Bunun yanında listedeki yapımların bir kısmının sırası değişirken, listeye yeni içerikler de katıldı. İşte

Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi

1 – Freud

Dizi tahmin edilebileceği üzere, psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud‘u merkezine alıyor. 19. yüzyılda Viyana‘da, adını duyurmaya istekli ve başarıya aç bir genç olan Freud, kanlı bir gizemi çözmek için bir medyum ve bir dedektifle birlikte çalışıyor. Platformun, suç ve drama türünde sınıflandırdığı bu yapım, günün en çok izlenen 1. içeriği olmayı başardı. Öte yandan dizinin yayınlanan ilk sezonu 8 bölümden oluşurken, bir bölümün süresi yaklaşık bir saat olarak karşımıza çıkıyor.

2 – Karakomik Filmler

Bir süredir listenin zirvesinde yer alan Karakomik Filmler, 2. sıraya geriledi. Bu filmde, acıyı ve komediyi sentezlemeyi amaçlayan Yılmaz, gişede de 13.389.709,00 TL hasılat elde etmişti. Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz filmlerinin olmazsa olmaz oyuncuları olan Zafer Algöz ve Ozan Güven yer alıyor fakat bu kez kadroda Necip Memili ve Cem Davran gibi farklı isimler de var. Film, 2 Arada ve Kaçamak isimlerindeki iki orta metrajlı yapımdan oluşuyor. İki filmin toplam süresi ise yaklaşık 2 saat oluyor.

3 – Platform

Netflix Orijinal yapımı olan, şiddet ve gerilimin olduğu The Platform listede 3. sırayı aldı. Farklı bir konu üzerinden ilerleyen filmde, üst kattakilerin alt kattakilere göre daha iyi beslendiği bir hapishanede, bu sistemi düzeltmeye çalışan bir adamı izliyoruz. Yapımda, ciddi bir toplum eleştirisi gözlemleyebilirsiniz. Filmin süresi ise 1 saat 34 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

4 – Aslı Gibidir

Komedi türündeki bu yapımda; hikaye oyuncu olmak isteyen bir kadının, konservatuara kabul edilmesiyle başlıyor. Öte yandan karakter, okul masraflarını karşılaması için çalışması gerektiğinden sıra dışı bir şirkette oyunculuk yapıyor. Aslı İnandıkToygan Avanoğlu ve Tuna Orhan filmin baş rollerinde karşımıza çıkıyor. Film 1 saat 35 dakikalık bir süreye sahip.

5 – 7. Koğuştaki Mucize

Bir noktaya kadar listenin ilk sırasında yer alan film, bugün 5. sıraya geriliyor. Aras Bulut İynemli‘nin baş rolünde yer aldığı filmin konusunun merkezinde, 1983 yılında sıkı yönetim döneminde, bir komutanın çocuğunu öldürmekten tutuklanıp idam cezasına mahkum edilen ve kızından ayrı kalan zihinsel engelli bir baba var. Yapımda, babanın masumiyetini kanıtlama sürecini izliyoruz.

6 – La Casa De Papel

Listenin 6. sırasında karşımıza çıkan La Casa De Papel, sosyal medyada da hakkında çok konuşulan ve oldukça popüler olan bir yapım. Dizi, geçtiğimiz günlerde listenin 7. sırasında konumlanıyordu, şu an ise bir basamak daha yukarı çıkmayı başardı.

7 – Elite

Netflix’in gençlik dizileri türünde konumlandırdığı Elite de Türkiye’de bugünün en çok izlenen 7. içeriği oldu. Dizi, geçtiğimiz günlerde 4. sıradaydı ve 3 sıra geriledi. İşçi sınıfından üç genç, özel bir okula kaydoluyor ve zengin öğrencilerle sorunlar yaşıyorlar. Bu durum ise bir cinayete yol açıyor…

8 – Aşk Bu Mu?

Platformun yeni içeriklerinden biri olan Aşk Bu Mu? filmi, yayınlandığından kısa süre sonra listeye girmeyi başardı. Romantik komedi türündeki bu yapımda; bir hırsızın ter giden bir soygunda, evin kızıyla tanışmasıyla başlıyor. Bu filmin başrollerinde ise Kubilay Aka ve Afra Saraçoğlu karşımıza çıkıyor. Yapım, gişede ise 320.352,50 TL hasılat elde etti.

9 – Hakan: Muhafız

Türk yapımı ilk Netflix Orijinal içeriği olan Hakan: Muhafız, ilk iki sezonuyla beklentileri karşılayamamış ve olumsuz tepkilerle karşılaşmıştı. Dizinin yakın zamanda yayınlanan 3. sezonu ise ilk iki sezona nispeten biraz daha hareketli geçiyor. Dizi bir noktaya kadar listenin zirvesinde konumlanırken, şu anda 9. sırada yer alıyor.

10 – Toy Boy

Sevgilisinin kocasını öldürme suçundan dolayı hapse giren striptizci, yeniden yargılanmak için serbest kalır ve sevgilisinin bu suçu kendi üstüne attığını kanıtlamaya çalışır. İlginç bir konu ele alan Toy Boy, bir süredir listede 8. sırada yer alıyordu. Şimdi Netflix Türkiye’de bugünün Top 10 listesi içerisinde son sırasında kendine yer bulabildi.

Related posts

Spotify Yeni Özellik

Murat Yap

Hacker’ların Virüsü Fırsata Çevirdiği Video Konferans Yöntemi Belli Oldu!

Fatih Akgün

Adres Değişikliği e-Devlet Üzerinden Yapılacak!

Fatih Akgün

Yorum Yap