Teknolojix Haber
İNTERNET

Netflix , Virüs Yardım Fonu İçin 50 Milyon Dolar Daha Ayırdı.

Netflix, koronavirüs sebebi ile dizi ve film çekimlerini durdurma kararı almıştı. Netflix, film ve dizi çekimleri durduğu için platforma bağlı 120.000 oyuncu ve ekip üyesi için 50 milyon dolarlık ek fon açıkladı. Geçen ay açıklanan parayla birlikte Netflix’in açıkladığı fon 150 milyon dolara yükseldi. 

 

Toplam 150 milyon dolarlık yardım fonu oluştu

 

Koronavirüs sebebi ile binlerce şirket zarar etmeye başlarken, Netflix gelir elde etmeyi başarmıştı. Dizi ve film çekimlerinin durması ile yaklaşık 120 bin ekip üyesi ve oyuncuyu mağdur etmek istemeyen firma 100 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını da bizlere duyurmuştu. Şimdi ise bu yardım fonuna 50 milyon dolar daha eklendi. Eklenen bu miktar ile beraber toplam 150 milyon dolarlık bir bütçe ayrılmış oldu.

 

Netflix, birlikte çalıştığı üçüncü şirketlerin çalışanlarına da yardım edecek

 

Netflix sözcüsü, cuma günü yaptığı açıklamada, yardım fonuna 50 milyon dolar eklendiğini ve toplam fonun 150 milyon dolar olduğunu açıkladı.  Bu paraların büyük kısmı şu anda Netflix dizi ve film çekemediği için bir nevi işsiz kalan kişilere gidecek.   Dünyanın pek çok noktasında içerik üreten ve haliyle farklı şirketlerle çalışan Netflix, bu yardım fonuyla bu insanların zor durumda kalmamasını sağlamaya çalışacak.

 

Bill ve Melinda Gates vakfı için 30 milyon yardım

Bu yardımlardan ayrı olarak, Netflix CEO’su Reeds Hastings ve eşi Patty QuillinBill ve Melinda Gates Vakfı tarafından başlatılan koronavirüse karşı aşılama çalışmalarını desteklemek amacı ile 30 milyon dolar bağışta bulundu.

Related posts

Elon Musk’ın Starlink uydu internetinin fiyatı belli oldu

Vildan Çelik

Google’dan, Chrome İçin Yenilik!

Netflix’in Android Uygulamasına Getirdiği Yeni Özellik!

Fatih Akgün

Yorum Yap