Teknolojix Haber
UYGULAMA

Netflix, Yakaladığı Başarının Keyfini Sürüyor!

Netflix, Koronavirüs Günlerinde Yakaladığı Başarının Keyfini Sürüyor

Koronavirüs, Netflix’e normal şartlar altında tahmininden çok daha fazlasını getirmiş gibi görünüyor.

 

Koronavirüs salgını ve evde kalma uygulamalarının etkisi, farklı iş alanlarını farklı biçimlerde etkiliyor. Bu etki, Netflix için her zamankinden daha fazla kişinin akış hizmetini kullanması anlamına geliyor. Firma, 2020 ilk çeyrek gelir raporunda eve kapanmaların artması ile beraber üyelik büyümesinin zirve yaptığını söylerken, bu kararların sona ermesiyle de yılın geri kalanında eksi yönde etki olabileceği tahmininde bulundu. Bu dönem içerisinde 16 milyon üye kazanan firma, ilk olarak tahmin edilen yedi milyonun çok üzerine çıkmış oldu.

Tahmin edilebileceği gibi, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca yayınlanan içeriklerin izlenmesi konusunda da önemli başarılar söz konusu. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness için ilk dört haftada 64 milyon izleyici açıklanırken, Ozark‘ın üçüncü sezonu için 29 milyon, Money Heist (La Casa de Papel) için 65 milyon, Spenser Confidential için ise 85 milyon izleyici bildirildi.

Salgın için alınan önlemler, Dünya genelinde film çekimlerini durdurdu. Ancak Netflix, müşteri desteğini evden çalışma düzenleri ile yönettiğini ve ek olarak 2.000 uzaktan çalışanı işe aldığını belirtiyor. En çok etkilenen çalışanlara yardım edilmesi için de firma 100 milyon dolarlık bir kaynak oluşturdu. Ve üretimde çalışanlar için yedi haftalık ödemelerin yapıldığını belirtti.

Related posts

Telekom Operatörleri, “İptal Üzücü Ama Alınması Gereken Bir Karardı” Dediler…

Meryem ACAR

İnsan vefat edince dijital hesaplarına ne oluyor?

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Apple, Koronavirüsle Mücadele Amacıyla Türkiye’nin Hareketlilik Verilerini Paylaştı

Fatih Akgün

Yorum Yap