Teknolojix Haber
İNTERNET

Netflix’in Android Uygulamasına Getirdiği Yeni Özellik!

Film ve dizi izleme platformu olan  Netflix, Android cihazlarından yayınları izleyenler için yeni bir özelliği kullanıma soktu. Android Uygulamasına Ekran Kilidi Geldi!

Netflix, Ekrana yanlışlıkla dokunarak seyir keyfinin bozulmasına neden olacak aksaklıkları neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. Ekran kilidi özelliği, altyazı seçeneği gibi seçeneklerle birlikte ekranın alt kısmında yer alıyor.

Netflix’i Android uygulaması üzerinden kullananlar, ekranın alt kısmında yer alan seçenekler arasında ekran kilidini görebiliyorlar. Normalde ekranın altında bölümler, altyazı ve dil seçenekleri gibi özellikler bulunuyordu. Ekran kilidi özelliği de o kısma eklendi.

Ekran kilidi özelliğine bastığınızda Netflix kullanıcı arayüzünde bulunan düğmeler kullanılmıyor. Yani oynatma süresi çubuğu, durdur devam et gibi seçenekler seçilemiyor. Ekranda yalnızca bir kilit sembolü beliriyor.  Bu seçenekten çıkmak için de kilit ikonuna iki defa basılması yeterli oluyor. Ardından arayüz yeniden aktif hale geliyor ve uygulamayı daha önce olduğu şekliyle kullanılabiliniyor.

 İlk gelen bilgilere göre şu anda iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor. 

Related posts

WPFest2020 (WordPress) etkinliği başlıyor

Fatih Akgün

Google 22. doğum gününü kutladı

Sokağa Çıkma Yasakları, Google’da Aradıklarımızı da Değiştirdi!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap