Teknolojix Haber
İNTERNET

Netflix’in Android Uygulamasına Getirdiği Yeni Özellik!

Film ve dizi izleme platformu olan  Netflix, Android cihazlarından yayınları izleyenler için yeni bir özelliği kullanıma soktu. Android Uygulamasına Ekran Kilidi Geldi!

Netflix, Ekrana yanlışlıkla dokunarak seyir keyfinin bozulmasına neden olacak aksaklıkları neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. Ekran kilidi özelliği, altyazı seçeneği gibi seçeneklerle birlikte ekranın alt kısmında yer alıyor.

Netflix’i Android uygulaması üzerinden kullananlar, ekranın alt kısmında yer alan seçenekler arasında ekran kilidini görebiliyorlar. Normalde ekranın altında bölümler, altyazı ve dil seçenekleri gibi özellikler bulunuyordu. Ekran kilidi özelliği de o kısma eklendi.

Ekran kilidi özelliğine bastığınızda Netflix kullanıcı arayüzünde bulunan düğmeler kullanılmıyor. Yani oynatma süresi çubuğu, durdur devam et gibi seçenekler seçilemiyor. Ekranda yalnızca bir kilit sembolü beliriyor.  Bu seçenekten çıkmak için de kilit ikonuna iki defa basılması yeterli oluyor. Ardından arayüz yeniden aktif hale geliyor ve uygulamayı daha önce olduğu şekliyle kullanılabiliniyor.

 İlk gelen bilgilere göre şu anda iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılamıyor. 

Related posts

Google’ın ‘.new’ Hizmetine 10 Yeni Kısayol Eklendi. İşte Bu Kısayollar

Yasemin ACAR

Türk Telekom, Upload Hızını 2 Katına Çıkardı!

Fatih Akgün

Türk Telekom Kullanıcılarının 2020’nin İlk Yarısında Kullandıkları İnternet Açıklandı!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap