Teknolojix Haber
YAŞAM

Niğde Bor’da 5,1 Büyüklüğünde Deprem korkuttu

Niğde Borda 51 Büyüklüğünde Deprem korkuttu

Niğde Bor’da 5,1 Büyüklüğünde Deprem korkuttu

Dün gece meydana gelen Niğde Bor ‘da5,1 büyüklüğünde deprem korkuttu. Bor ilçesinde  deprem sonrası vatandaşlar sokağa döküldü. Alınan ilk bilgilere göre bir can ve mal kaybının söz konusu olmadığı öğrenildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 20 Eylül 2020 tarihinde saat 22.08’de merkez üssü Niğde’nin Bor ilçesi, Obruk köyü olan 5,1 büyüklüğünde bir yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin 6,97 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

İlçede panik yaşayan çok sayıda köy sakini sokaklara çıktı. Deprem, Adana ve Aksaray’da da hissedildi.

AFAD’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.” ifadesine yer verildi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, Bor Belediye Başkanı Serkan Baran ve ilgili kurum müdürleriyle depremin meydana geldiği Obruk köyünde incelemelerde bulundu, vatandaşlarla görüştü.

Depremde can kaybının olmadığını belirten Vali Şimşek, şunları kaydetti:

“Bazı evlerde çatlak şeklinde hasarlar var. Yıkılan binamız yok. Vatandaşlarımızda biraz panik var ama inşallah devletimizin bütün imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanında olacağız. Şu anda çadırlarımız gelmek üzere, yine Adana’dan ikmal ekibimiz yola çıktı. İnşallah hep birlikte bu yaramızı da saracağız. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.”

Köy sakinleri deprem anı ile ilgli konuştu.

“Duvarlardan bir anda üzerimize sıva dökülmeye başladı”
Depreme evlerinde yakalanan vatandaşlar, yaşadıkları deprem anında  evde otururken deprem olduğunu ve sarsıntının 7-8 saniye sürdüğünü ilettiler.

Bir anda sallanmaya başladıklarını ve elektriklerin kesildiğini anlatan ve köyde sadece evlerde hasar olduğunu dile getirirken depremin kısa sürdüğünü ve hemen dışarıya çıktıklarını belirtti. Köye jandarma ve sağlık ekiplerinin hemen geldiğini can kaybının olmadığı bilgisi alındı.

Kaynak: aa(Anadolu Ajansı)

Diğer Yaşam ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Corona Virüsü’ne karşı “virüs geçirmeyen” otomobil üretilecek!

Fatih Akgün

Corona Virüsden Sonra Uydudan Şaşırtıcı İtalya Görüntüleri!

Kağıt paraları dezenfekte eden sistem geliştirildi

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap