Teknolojix Haber
DONANIM OYUN TEKNOLOJİ (Genel)

Nintendo Wii artık bir efsane mi?

Nintendo Wii artık bir efsane mi?

Nintendo Wii oyun konsolları artık yaşamının sonuna ulaştı. Oyun devinin 2006 yılında piyasaya sürdüğü ve kısa sürede fenomen olan Wii oyun konsolu yedi yıllık üretim tarihi boyunca 101 milyon adet satmıştı.

Ancak 2013’de bitirilen üretimden sonra artık tamiratlar da durduruldu. Daha fazla Wii yedek parçası üretmeyecek, cihazların tamiratını da yapmayacak. Firmanın tamir için cihaz kabul edeceği son tarih ise 31 Mart olacak.

Nintendo, üretimi durdurulan Wii konsollarının yerine Wii U ve Switch konsollarını piyasaya sürmüştü. Nintendo kendi ürettiği parçaların dışında üçüncü parti üreticilerden de yedek parçalarını alarak Wii tamiratını yapıyordu. Ancak özellikle üçüncü parti şirketlerde de yedek parça bulmanın zor olduğunun altını çiziliyor. Bununla beraber şirket için yedek parça üreten diğer taşeronların da Wii parçalarını üretimini durdurması bekleniyor.

Böylece dünya genelinde de, merdiven altı tamircilerde de Wii tamiratlarının giderek çok daha zor hale geleceği öngörülüyor. Bir diğer deyişle, eğer elinizde çalışan bir Wii cihazı varsa, bozulmadan saklamak için gerekli önlemleri almanızı gerekiyor. Cihaz artık antika olma yolunda hızla ilerleyişini sürdürüyor.

15 yaşındaki konsolun video oyun tarihinde büyük bir yeri var. 100 milyon ailenin salonuna 15 yıldır video oyunu ulaştıran ve birlikte oynama imkanı veren konsol için üretilen sayısız video oyunu da video oyun endüstrisinin gelişmesi için büyük katkıda bulundu.

Related posts

Radeon Pro 7 tanıtıldı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

İnsanların “doğrudan çiplerden müzik dinlemesini” sağlayacak: Neuralink !

Büşra Seyhan

Sony, PlayStation 5’in Özelliklerini Açıkladı

Fatih Akgün

Yorum Yap