Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Nokia TV geliyor! İşte Özellikleri..

Nokia denildiğinde akıllara doğrudan telefon geliyor olsa da, günümüzde faaliyet gösteren birçok üretici ile benzer şekilde Nokia‘da, teknoloji dünyasının farklı alanlarında boy göstermek istiyor. Televizyon sektörü de bunlardan birisi.
Hindistan’ın en büyük perakendecilerinden Flipkart, Nokia’nın Hindistan’da bir akıllı televizyon tanıtacağını doğruladı. Üretimi Hindistan’da gerçekleştirilecek olan televizyonun aynı şekilde sadece Hindistan‘da satılacağı düşünülüyor.

Nokia TV özellikleri ortaya çıkmaya başladı
Nokia’nın akıllı televizyonu hakkında bugüne kadar bildiğimiz tek detay, ses tarafında JBL Audio‘ya sahip olacağıydı. Oldukça merak edilen sorunun cevabı Hindistan Standartları Bürosu tarafından verilen oyun sonucunda ortaya çıktı.

Nokia TV’de 55 inç büyüklüğünde olan ve 4K çözünürlük sunan bir panel yer alacak. Bunun yanı sıra Android Pie işletim sistemi ile çalışan televizyonda, Google Play Store’da yer alacak. Yani, Nokia’nin akıllı televizyonunda oldukça geniş bir uygulama desteği bulunacak.
Akıllı karartma teknolojisi sayesinde siyahların en iyi şekilde görüleceği ve kontrastın çok daha iyi hale getirileceği belirtiliyor. Aralık ayında piyasaya sürülmesi beklenen Nokia TV’nin karşısında birçok rakip var.
OnePlus TV, Xiaomi Mi TV ve Motorola TV ilk göze çarpan rakipler.

Related posts

Onward ın, Gişesi Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı!!

Fatih Akgün

Uçak yolcuları için yeni dönemin kapıları aralanıyor.Son teknoloji bu kez bavulları da değiştiriyor!

Meryem ACAR

Xiaomi, Apple Watch Benzeri Akıllı Saat Tasarımını Paylaştı

Yasemin ACAR

1 Yorum

MEVLÜDE 14 Kasım 2019 at 5:45 pm

Telefondandan sonra tv üretmekte mantıklı olmuş.. Başarılı olur muhtemelen… Telefonda iyi bir marka çünkü…

Cevaplayın

Yorum Yap