Teknolojix Haber
MOBİL

Nokia’dan 3C Sertifikalı Yeni Tuşlu Telefon

HMD Global bünyesinde işlerine devam eden Nokia’nın TA-1212 model numaralı yeni tuşlu telefonu, 3C sertifikasıyla ortaya çıktı. Cihazın Nokia Xpress Music ismini taşıması bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda HMD Global bünyesine girdikten sonra toparlanmaya başlayan Nokia’dan yeni bir cihaz haberi almıştık. Şirket, giriş ve orta segmente hitap eden akıllı telefonlarının yanı sıra bu kez karşımıza tuşlu bir telefonla çıkmıştı. Bu cihazın model numarası TA-1212’ydi.

İşte bahsettiğimiz yeni telefon olacak Nokia TA-1212, bugün Çinli sertifika kurumu TENAA’nın internet sitesinde ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bilgilerle birlikte yeni telefonun Nokia Xpress Music ismini taşıyacağı konusunda ortaya bazı iddialar da atılmıştı.

300 TL’lik Nokia TA-1212 geliyor…

Bugün, Nokia TA-1212 ile alakalı yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Yakın bir zamanda tanıtılması beklenen Nokia Xpress Music, 3C’nin internet sitesinde gözüktü. Cihazın model numarasıyla birlikte birçok teknik özelliği de gün yüzüne çıkmış oldu. Gelin, Nokia’nın yeni telefonu TA-1212 ya da Xpress Music’in nasıl bir telefon olacağına bakalım.

3C sertifika sitesinden alınan bilgilere göre Nokia Xpress Music, 5VDC standart şarja sahip olacak. Bununla birlikte Nokia Music Xpress, 4G desteğine sahip olmayacak ve yalnızca GSM desteği veren bir cep telefonu olarak karşımıza çıkacak.

1200 mAh kapasitesine sahip bir pilden beslenecek olan telefonun fiyatı ise 50 dolar civarında olacak. Yani günlük kur ile bu telefonun ülkemizdeki fiyatı 300TL dolaylarında olabilir. Elbette işin içerisine vergi ve benzeri unsurlar katıldığında 400TL’lik bir etiketle de karşılaşabiliriz.

Nokia’nın bu tarz modelleri özellikle uzun kamp yolculukları için birebir. Çünkü telefonun şarjı yaklaşık olarak 1 hafta gidiyor. Ayrıca askere gitmeyi planlayanlar için de iyi bir alternatif.

Related posts

ABD Merkezli Şirketleri Harekete Geçti.Apple, iPhone’ların Corona Virüsünden Nasıl Temizleneceğini Açıkladı…

Meryem ACAR

Galaxy Note 20 Hayranlarını Hayal Kırıklığına Uğratabilir!!!

M. Büşra Kaya

LG G Serisi Galaxy S20 Serisinden Ucuz mu?

Fatih Akgün

Yorum Yap