Teknolojix Haber
DONANIM

Nvidia Ekrankartı RTXVoice Arkaplan sesi kapatma

Nvidia Ekrankartı RTXVoice Arkaplan sesi kapatma

Nvidia Ekrankartı RTXVoice Arkaplan sesi kapatma

Nvidia RTX Voice  uygulaması ile ses işleme yapılarak gelen armadaki giden aramadaki arka plan gürültüsünü kapatabildiğiniz gibi video ve ses kayıtlarınızda da aynı işlemi yapabilirsiniz. Nvidia geforce ekran kartının yeni nesil özelliği Nvidia Ekran kartı RTXVoice Arka plan sesi kapatma yüklenen uygulama ile beraber kullanılıyor.

Nvidia RTX ekran kartlarında güncelleme yaptı. Artık bu kartla ses filtreleme işlemleri yapılabilir. Yeni  yapay zeka uygulaması ile yapılan işlemde RTX Voice performans kaybı yaratmıyor. Konferans görüşmeler için de RTX Voice ın bu özelliğini kullanarak arka plan sesleri kapatmak için kullanabiliriz.

RTX voice Beta Nvidia

Evden çalışırken, oyun oynarken veya içerik hazırlarken arka plandaki sesi, en az seviyede tutmak isteriz. NVIDIA RTX Voice , dikkat dağıtıcı arka plan gürültüsünü yayınlarınızdan ve sesli,görüntülü mesajlarınızda kaldırabilmek için NVIDIA RTX GPUnın ve AI kabiliyetlerini destekleyen yeni bir eklentidir.

Rtx voice kullanıcının sessiz bir yer bulmak için endişelenmeden, uzaktan canlı yayın yapmaya veya canlı toplantılara katılmasını sağlar.

RTX voice Beta Nvidia gelen görüşmedeki çevresel seslerden dolayı oluşan arka plan gürültüsünü kapatarak arayanın sesinin daha kolay anlaşılmasını sağlayan bir filtreleme sistemi kullanıyor.

Evden iletişim önemi

Pandemi nedeni ile artık yeni bir hayat normalimiz var. Bir çoğumuz  bu yeni hayata adapte olmaya çalışıyor. Evlerimiz artık ev halkı ile paylaştığımız ofislerimiz oldu. Yayın yaptığımız studio ve oyun oynadığımız oyun odaları hepsi bir çatı altında. Sokağa çıkma tedbirleri nedeni ile farklı bir yerlerde çalışamıyoruz. Hal böyle olunca arka plan sesi oldukça önemli bir rol oynamaya başladı.

Arka plan sesini kapatabilen uygulama RTX voice sayesinde sesizlikte uzaktan işlerimizi yaparak sesiz ofis ortamındaymışız gibi çalışabiliriz. Firmanın içinde bulunduğumuz ortamda Kovid 19 tedbirleri nedeni ile arka plan sesi kapatma bir ihtiyaç haline geldiğinden tüm kullanıcıların çabucak bu yazılım ile buluşması istenmiş. Ürünün hala çalışma aşamasında olduğunu ileten firma. Bu hali ile kullanıcılar için kolaylık sağlayabilmesi açısından piyasaya sürmüş.

RTX voice için Kurulum talimatları:

  1. RTX Voice yazılımını https://developer.nvidia.com/rtx/broadcast_engine/secure/NVIDIA_RTX_Voice.exe web adresinden yükleyin
  2. RTX Voice uygulamasını başlatın ve mikrofon için çapak temizleyici(denoiser) açık konuma getirin. Hoparlörler için denoiserı sadece İhtiyaç olursa açılmasını tavsiye ediliyor.
  3. Sesli mesajlaşma uygulamasını başlatın ayarlar menusünden  Audio(ses) seçeneğini tıklayın. NVIDIA RTX Voice uygulamasını kullanabilmek için Mikrofon ve hoparlör ayarlarında NVIDIA RTX Voice olarak değiştirin.

RTX Voice  uygulaması için Tüm kurulum ve test klavuzu bu adreste bulunabilir.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/guides/nvidia-rtx-voice-setup-guide/

Kaynak: NVİDİA

Related posts

Çift Ekranlı Lenovo ThinkBook Plus!

Fatih Akgün

Türkiye’de Lityum iyon pil üretim fabrikasının inşaat temelleri atılıyor

Emre

Corona Virus MacBook’a yaradı!

Fatih Akgün

Yorum Yap