Teknolojix Haber
DONANIM OYUN TEKNOLOJİ (Genel)

Nvidia RTX 2060 ekran kartı yeni bir iddia ile gündemde

Nvidia RTX 2060 ekran kartı yeni bir iddia ile gündemde

Nvidia, RTX teknolojisi ile oyun severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştı. İddiaya göre, Nvidia RTX 2060 8GB versiyonu piyasaya sürülecek.

Her ne kadar şu an RTX teknolojisini destekleyen oyun sayısı az olsa da ileride birçok oyuncunun aktif olarak kullanacağı bir teknoloji olarak görünüyor.

Nvidia RTX 2060 8GB yolda

Şirket, 6GB olan RTX 2060 modelinin ardından RTX 2060 Super adını verdiği 8GB modelini piyasaya sürmüştü. Bu hamleden sonra eski modelin fiyatında hatırı sayılır bir düşüş yaşandı.

PCGamesN tarafından ortaya atılan iddiaya göre yeni model, rakipleri RX 5700 ve RX 5700 XT modellerinden daha üstün özelliklere sahip olacak. AMD modelleri de 8 GB VRAM ile piyasaya sürülmüştü.

Asus tarafından paylaşılan EEC listesinde yer alan RTX 2060 8GB versiyonu birçok kullanıcıyı şaşkına çevirdi. Bazı kullanıcılar bunun bir yazım hatası olduğunu düşünürken bazı kullanıcılar ise yeni bir ekran kartının geleceğini iddia etti.

Liste içerisinde Asus Strix RTX 2060 8GBStrix RTX 2060 8GB Advenced ve Strix RTX 2060 8GB Overclock modelleri yer almakla beraber bu konu ile ilgili Asus ve Nvidia tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

RTX 2060 8GB modelinin çıkıp çıkmayacağı firmanın Mart ayında gerçekleştirmeyi planladığı GTC(GPU Technology Conference) İşlemci Teknolojisi Konferansı etkinliğinde belli olacak.

Related posts

PS5 ve Fortnite Xbox Series X’e Yeni Oyun Motoruyla Gelecek!!

Fatih Akgün

 Realme Buds Air için tarih belli oldu…

Meryem ACAR

Casper’dan Excalibur Serisine Yeni Özellikler!

Fatih Akgün

Yorum Yap