Teknolojix Haber
OYUN

Obsidian Entertainment’ın Oyunu The Outer Worlds, En İyi Oyun Senaryosu Ödülü’nü Kazandı!

Amerika Fantastik ve Bilim Kurgu Yazarları Birliği’nin her yıl verdiği Nebula Ödülleri, bu yıl da sahiplerine verildi. 2019 Nebula Ödülleri’nde En İyi Oyun Senaryosu Ödülü’nü Obsidian Entertainment’ın oyunu The Outer Worlds kazandı.

Bilim kurgu ve fantastik edebiyat alanındaki en itibarlı ödüllerin arasında yer alan Nebula Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu. 1966 yılından fantastik ve bilim kurgu alanlarındaki edebi eserlerin sahiplerine verilen ödüllerde bir süredir oyun senaryoları da ödül kazanabiliyorlar.

Amerika Fantastik ve Bilim Kurgu Yazarları Birliği tarafından verilen 2019 Nebula Ödülleri’nin kategorileri arasında yer alan En İyi Oyun Senaryosu dalındaki ödülü senaryosu Leonard Boyarsky tarafınca yazılan Obsidian Entertainment’ın oyunu The Outer Worlds kazandı.

Nebula Ödülleri’ni takip edenler, açık hikayeli bir oyun olan The Outer Worlds’ün En İyi Oyun Senaryosu Ödülü’nü kazanmasının Nebula Ödülleri’ni geçtiğimiz yılki ödüllerde olduğu gibi tartışmalı hale getirdiğini öne sürüyorlar.

Nebula Ödülleri’nde geçtiğimiz yıl En İyi Oyun Senaryosu dalındaki ödülü Netflix’in ünlü dizisi Black Mirror: Bandersnatch kazanmıştı. God of War’la ödül için yarışan Banderstach’in ödülü kazanması, çok fazla insan tarafından eleştirilmişti.

Related posts

Persona 4 Golden oyunu Steam üzerinden PC’lerde yayınlanacak

Fatih Akgün

Steam’den Rekor Üzerine Bir Dekor Daha.

Fatih Akgün

MARVEL Future Fight 5. yaşını kutluyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap