Teknolojix Haber
ROBOTLAR

Öğrenciler uluslararası Robot yarışlarında yer alacak

Türk Öğrenciler uluslararası Robot yarışlarında yer alacak

Türk Öğrenciler uluslararası Robot yarışlarında yer alacak

Dünya çapında robot tasarım yarışmalarına katılım için sertifika veren Autodesk firması Türk öğrencilerle online eğitime başladı. Bir süredir robotik takımı için öğrencilerini kendi bünyesinde yetiştiren Bahçeşehir koleji uluslararası yarışmalarda yer almak istiyor. Bu sayede Türk öğrenciler uluslararası Robot yarışlarında yer alacak.Sertifikayı  1982 yılında  yazılımını piyasaya sürdüğünden bu yana, en son teknoloji yazılım ürünlerinden oluşan portföyünü geliştirmeye ve pazarı yönlendirmeye devam eden Autodesk, firması verecek.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin robotik takımındaki öğrenciler, uluslararası yeni başarılara imza atabilmek için özel eğitim almaya başladı. Kendilerine ’Integra’ ismini veren robotik takımının 9, 10 ve 11. Sınıfta eğitim gören öğrencileri, bu alandaki eğitimi başarıyla tamamladıkları takdirde uluslararası bir yarışma olan Boston Dynamicse katılmaya hak kazanacak. Yapay zeka ve robotik tasarım şirketi olan Boston Dynamics başarılı olan robot takımlarına çeşitli ödüller verecek.

Autodesk Türkiye ile robot takımı Integranın iş birliğinde hazırlanan Online Fusion360 Dersi, Bahçeşehir Kolejinin uzaktan eğitim platformu üzerinden yayımlandı. Dersleri tamamladıktan sonra yine online olarak yapılacak sınavda başarılı olan öğrenciler, Autodesk Türkiye tarafından verilecek sertfikayı almaya hak kazanacak.Uzun süredir çok sıkı çalışan ve Dersleri tamamlayan öğrenciler, 19 Nisan Pazar günü yapılacak sınava katılacak. 100 üzerinden 85 puan ve üzeri not alan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacak.

Online eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler Boston Dynamicsin Spot isimli robot köpeğini kendi yaratıcılıklarıyla tekrardan tasarlayarak yarışmaya katılabilecekler.

Kaynak:  Hurriyet

Related posts

TARİHTEKİ İLK GERÇEK ROBOT UNIMATE

Fatih Akgün

Mini Ada’yı Tanımaya Ne Dersiniz?

Fatih Akgün

MİNİ ADA KORONA VİRÜSÜ İLE MÜCADELEDE SAĞLIK GÖREVLİLERİNİN YARDIMINA HAZIR

Fatih Akgün

Yorum Yap