Teknolojix Haber
BİLİM YAŞAM

Öğretmen ve öğrencilere MEB’den “koronavirüs” uyarısı!

MEB’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, Öğrenci, öğretmen ve Bakanlığa bağlı personelden zorunlu olmadıkça proje, uluslararası toplantı ve benzeri etkinlikler kapsamında yurt dışına seyahat etmemeleri istendi.

 

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, Çin’in  Vuhan şehrinde ortaya çıkan Kovid-19 vaka sayısının komşu ülkeler de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde arttığı belirtildi.

 

Bu konu hakkında Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı açıklama;

“Ülkemiz tarafından ilgili makamlarca gerekli koruma ve kontrol tedbirleri alınmakta olup Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlara da alınması gereken önlemlere ilişkin bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu bağlamda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve Bakanlığımız personelinin bu süre zarfında tedbiren zorunlu olmadıkça proje, uluslararası toplantı ve benzeri etkinlikler kapsamında yurt dışına seyahat etmemeleri, yurt dışında görevli bulunan veya görevlendirilmeleri zaruri olan Bakanlık personelinin sağlık önlemlerine azami düzeyde riayet etmeleri; Büyükelçiliklerimiz ve Başkonsolosluklarımız ile bulundukları ülkenin resmi makamları ve Dünya Sağlık Örgütünün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arz etmektedir.”

 

Related posts

Giriş Çıkışlar Durduruluyor! Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda…

Meryem ACAR

Bilim İnsanları, Antarktika’nın Geçmişte Yemyeşil Bir Yağmur Ormanı Olduğunu Keşfetti

Fatih Akgün

Netflix’de Corona Virüsden Dolayı Harekete Geçti!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap