Teknolojix Haber
YAŞAM

Okullar tatil edildi: İlk, orta, liseler bir hafta tatil

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs’e karşı önlem almak için okulların bir hafta tatil edileceğini duyurdu. İlk, orta ve liseler 16 Mart itibarıyla bir hafta, üniversitelere 3 hafta kadar tatil edilecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan  koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından yaptığı açıklamada, ilk, orta ve liseler 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edilecek. Bu 1 haftanın ardından ise eğitim uzaktan eğitim olarak devam edecek. Kalın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda çalışmalarını tamamladığını, uzaktan eğitimin nasıl gerçekleşeceği konusunda veli ve öğrencilerin bilgilendirileceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, saat 20.30’da konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Nisan ayı içinde yapılması gereken 1 haftalık ara tatil de böylece öne çekilmiş oluyor.

Peki üniversiteler tatil mi?

İlk, orta ve liselerin yanı sıra, üniversiteler de, 3 hafta boyunca tatil ediliyor. Bu karardan önce de, bazı üniversiteler tatil kararı vermiş, bazı üniversiteler ise uzaktan eğitimle eğitimin devam edeceğini açıklamıştı.

Maçlar da seyircisiz oynanacak

Tüm spor müsabakaları için seyircisiz oynanma kararı geldi.
Kalın’ın açıklamalarına göre, nisan ayının sonuna kadar, spor müsabakaları seyircisiz oynanması planlanıyor. BBu hafta sonundan başlamak üzere, Türkiye Süper Ligi‘ndeki maçlar da dahil olmak üzere, müsabakalara seyirci alınmayacak.

Corona Virüs Salgınına Karşı Alınacağı Açıklanan Diğer Önlemler

* Kamu görevlilerin yurt dışına çıkışları izne tabi tutulacak.
* Özellikle vatandaşların, yurt dışı seyahatlerini ertelemesi tavsiyesi veriliyor.
* Yurt dışından gelen vatandaşların, 14 gün boyunca kendilerini karantinaya almaları gerekiyor.

Related posts

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı’ndan Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Genelge…

Meryem ACAR

Yeni iPhone’a virüs engeli! Corona virüs salgını Apple’ın planlarını da etkiliyor.

Meryem ACAR

MEB maske makinesi üretimi yapacak.

Fatih Akgün

Yorum Yap