Teknolojix Haber
YAŞAM

Okullar yaz tatilinde açık olacak mı? İşte cevabı…

Milli Eğitim Bakanı ”Okulun 2. dönemi komple tekrar edilmeyecek’ dedi. Yetkililer ise ‘Kapalı gün sayısı kadar eğitim olacak’ yorumunu yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM’de kabul edilen ‘Telafi Eğitimi Düzenlemesi’nin kısmı ve hızlandırılmış bir süreç olduğu için yaz tatilini engellemeyeceğini söyledi.

Selçuk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“TBMM’de kabul edilen “Telafi eğitimi düzenlemesi” kısmi ve hızlandırılmış bir “telafi” sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz.”

Ancak iddiaya göre yetkililer, telafi eğitiminin kaybedilen okul zamanının hızlandırılmış ve kısmı bir tamamlayıcısı olduğunun altını çizerek, telafi eğitiminin okulların kapalı kaldığı iş günü kadar yapılamayacağına işaret ediyor.

anımsanacağı gibi gece yarısı Yükseköğretim Kurulu Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti. Yasaya göre ilk ve ortaöğretim ile üniversitelerde yazın eğitim verilecek.

Related posts

SON DAKİKA! Korona Virüsünden Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 75’e Yükseldi

Fatih Akgün

Dezenfektan Sıvılar Nasıl Kullanılmalı?

Fatih Akgün

İstanbul Teknik Üniversitesi Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Merkezi (UHUZAM) yapılan analizleri yayınladı…

Fatih Akgün

Yorum Yap