Teknolojix Haber
YAŞAM

Okullar yaz tatilinde açık olacak mı? İşte cevabı…

Milli Eğitim Bakanı ”Okulun 2. dönemi komple tekrar edilmeyecek’ dedi. Yetkililer ise ‘Kapalı gün sayısı kadar eğitim olacak’ yorumunu yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM’de kabul edilen ‘Telafi Eğitimi Düzenlemesi’nin kısmı ve hızlandırılmış bir süreç olduğu için yaz tatilini engellemeyeceğini söyledi.

Selçuk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“TBMM’de kabul edilen “Telafi eğitimi düzenlemesi” kısmi ve hızlandırılmış bir “telafi” sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz.”

Ancak iddiaya göre yetkililer, telafi eğitiminin kaybedilen okul zamanının hızlandırılmış ve kısmı bir tamamlayıcısı olduğunun altını çizerek, telafi eğitiminin okulların kapalı kaldığı iş günü kadar yapılamayacağına işaret ediyor.

anımsanacağı gibi gece yarısı Yükseköğretim Kurulu Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti. Yasaya göre ilk ve ortaöğretim ile üniversitelerde yazın eğitim verilecek.

Related posts

Okullar tatil edildi: İlk, orta, liseler bir hafta tatil

Fatih Akgün

Kovid19 vaka sayısı dünya çapında 20Milyona Ulaştı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

SON DAKİKA!İçişleri Bakanlığı Duyurdu: 65 Yaş Üstü Kişilerin Dışarı Çıkışları Sınırlandırıldı…

Meryem ACAR

Yorum Yap