Teknolojix Haber
İNTERNET TeknolojiXHaber YAŞAM

Okullarda uzaktan eğitim dönemi : 3 GB’ lık internet hediye verilecek

Koronavirüs yüzünden okullar 1 hafta tatil edildi ve ikinci hafta uzaktan eğitim yapılacağı açıklandı. Peki uzaktan eğitim nasıl yapılacak? Türk Telekom CEO’ su Ümit Önal, fiber altyapıları ve sahip oldukları teknoloji ile Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu online eğitim kararına her türlü desteği vermek için hazır olduklarını ifade ederek, “Türk Telekom mobil abonelerine; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformu kullanımlarında 3 GB internet hediye edilecek.” şeklinde konuştu.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, koronavirüsün dünyadaki etkilerini uzun süredir takip ettiklerini, uzaktan eğitim konusunda yapılacakları kamu yetkilileri ile görüşerek sayısız senaryo üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Bakanlar Kurulu’nun aldığı uzaktan eğitim kararına fiber yapıları ve teknolojileriyle her türlü desteği vermek için hazır olduklarını vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

“Türk Telekom olarak altyapı yatırımlarımızı sık sık kamuoyuyla da paylaşmıştık. Online eğitim ile ilgili de şirketimiz SEBİT’in geçmiş yıllara dayanan bilgi ve tecrübesi var. Fiber altyapı, baz istasyonları, Vitamin uygulaması ve SEBİT’in deneyimli ekibi ile gerekli hazırlıkları yaptık. Bu süreçte öğrencilere ve velilere destek olmayı sürdüreceğiz. Öte yandan, ‘EBA’ yazıp 5555’e SMS gönderen faturalı ya da faturasız hat kullanan Türk Telekom mobil abonelerine; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan EBA çevrimiçi sosyal eğitim platformu kullanımlarında 3GB internet hediye edilecek.”

Türk Telekom İştiraki Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti de ODTÜ Teknokent’te 1998 yılından beri Ar-Ge yaptıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri şirketiyiz. Türk Telekom’ un grup sinerjisinden de aldığımız güçle, teknolojiyi yenilikçi ve etkin bir şekilde kullanarak ulusal ve uluslararası eğitim çözümleri üretiyoruz. Geliştirdiğimiz uygulamalar hali hazırda pek çok özel ve devlet okulunda başarıyla çalışıyor.

Program ve uygulamalarımızı öğretmen ve öğrencilerden aldığımız geri bildirim ile sürekli geliştiriyor ve müfredat ile uyumlu hale getiriyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı ve zengin içerikli dijital eğitim ürünü Vitamin’in halen on binlerce öğrenci tarafından kullanılmakta. Ayrıca, üniversiteye hazırlananlar için Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi derslerini Raunt aracılığıyla sunuyoruz.”

Related posts

E-ticaret sayesinde tekstil sektörü ayakta kaldı

Fatih Akgün

Koronavirüse Karşı, 65 Yaş ve Üstüne 19 ‘Altın’ Öneri

Fatih Akgün

Tim Cook, George Floyd İçin Mektup Yayınladı!

Okan Köse

Yorum Yap