Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

On-Line Eğitimler ve Pandemi

on-line-egitim

On-line eğitimler, teknolojideki gelişmeler ve pandemi arasında doğrudan bir ilişki söz konusudur. Çünkü pandemi dönemindeki sokağa çıkma yasakları nedeniyle yüz yüze eğitimler maalesef yapılamamaktadır. O nedenle on-line eğitimler oldukça rağbet görmektedir. Bütün gün evde oturmak zorunda olan üretken insanlar için oldukça zor bir dönem olan pandemi dönemi en verimli şekilde eğitim alarak değerlendirilebilirdi.

Uzun zamandır almak istedikleri eğitimleri zaman bulamadığı için alamayan insanlara, bol bol zaman veren sokağa çıkma yasakları uzaktan eğitim için uygun zemin oluşmasını sağladı.

On-line eğitim için söylenebilecek en güzel özelliklerinden birisi de dünyanın neresinde olduğunuz fark etmeksizin eğitimlere katılma imkanı bulabilmektir. Bir de bu eğitimler kaydediliyor olduğundan canlı yayın sırasında dersi izleyemeyenler sonradan kendilerine verilen şifrelerle girerek izleme fırsatı bulabilirler. hatta tekrar izlemek isteyenler de istedikleri zaman siteye girip tekrar izleme imkanına sahip olurlar.

On-Line Eğitimler ve Faydaları

on-line-egitim

On-line eğitim  pek çok fayda barındırmaktadır. Bunların başında evden çıkma gereği olmaması gelir. Bunun yanında daha ekonomik olması ve zamansız olması da eklenebilir. Bu eğitimi bir kişi adına alabilir pek çok kişi izleme imkanı bulabilir. Yalnız sertifikalar sadece bir tek kişiye çıkarılmaktadır. On-line olan canlı yayınlarda soru sorma ve sohbet imkanı da bulunur.

On-line Eğitim ve Sakıncaları

On-line eğitim sakıncalarına gelince yüz yüze eğitimdeki enerji ve sinerjinin oluşmasındaki zorluk en başta sayılanlar arasındadır. Herkesin dinlediği bir ortamda soru sormaktan çekinen kursiyerler olabilir. Ayrıca uygulama yapılması gereken durumlarda öğreticinin denetleme yapabilmesi oldukça zorlayıcıdır. Bu durum da öğrenmeyi zorlaştıran etkenlerden biridir. Uzaktan eğitim, adı üzerinde öğrenci ve öğretmenin birbirine uzak olduğu öğrenme modelidir.

 

Related posts

İnternetten , Evden Çalışanlar Güvenlik Açığına Dikkat!

Fatih Akgün

BM sağlık ekipmanlarına erişimi arttırmak istiyor

Fatih Akgün

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE GÜVENLİK VE DANIŞMA GÖREVİ YAPAN ROBOT

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım