Teknolojix Haber
YAZILIM

Online Toplantılara Eğlenceli Yüzlerle Katılmanız İçin Deepfake Yazılımı: Avatarify

Deepfake yazılımı sayesinde toplantılarınızı daha ilginç hale getirebilirsiniz.

Her gün aynı yerden katıldığımız toplantılar tahmin edebileceğiniz gibi bir süre sonra çok monoton hale gelebiliyor.

Toplantının içeriği ne kadar farklı olsa da bir ekrana bakıp benzer yüzlerle konuşmak her zaman keyifli olmayabiliyor.

Bunu keyifli hale getirmek için Snap Camera veya Zoom’un artırılmış gerçeklik özellikleriyle minik şakalar yaparak toplantıları keyifli hale getirebiliyorsunuz.

Ali Aliev isimli bir geliştirici tarafından açık kaynak kodlu olarak kullanıma sunulan Avatarify yazılımı ise bunu bir adım ileri taşıyarak Skype ve Zoom üzerinden Deepfake ile yüzünüzü değiştirmenize imkan sağlıyor.

Avatarify, an open source deep fake tool that impersonates others ...

Üstelik gerçek zamanlı olarak yapılan bu yüz değişimi oldukça başarılı görünüyor.

Avatarify, yüz değiştirmeye odaklandığı için gerçek zamanlı olarak bunu daha iyi bir şekilde yapabilmeyi başarmış durumda.

First Order Motion kodlarını temel alarak geliştirilen Avatarify kodlarını temel yazılım bilginiz varsa Github üzerinden indirip kurarak Zoom toplantısı sırasında arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz.

Tabi ki ilk bakışta büyük bir şaşkınlık yaratsanız da kusursuz bir deepfake olmadığı için şimdilik küçük şakalarla yetinmeniz gerekir.

Bu uygulamayı kurup gerçek zamanlı olarak kullanmak için şu anda gerçekten güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim.

Tabi bu kadar hızlı ilerleyen yazılım dünyasının bu teknolojiyi de standart bilgisayarlarımıza uyumlu hale getirmesi çok uzun zaman almayacaktır.

İlerleyen dönemlerde bu teknolojinin ilerlemesiyle beraber “deepfake yüzleri nasıl ayırt edebiliriz” konusu oldukça yoğun bir tartışma konusu olacak gibi görünüyor. .

Related posts

Microsoft Office Uygulamaları Tek Uygulamada Birleşti!

Fatih Akgün

Android için uzun süredir devam eden Google Drive hatası

Fatih Akgün

Google Chrome 81 beta sürümü ortaya çıktı.

Fatih Akgün

Yorum Yap