Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Opera GX

ARTILARI

  • Hızlı gezinme
  • Oyun performansını korumak için CPU ve RAM kullanımını sınırlar
  • Twitch ve Discord entegrasyonu
  • Yerleşik VPN ve reklam engelleyici

EKSİLERİ

  • Dikkat dağıtıcı, şatafatlı görsel tasarım
  • Bazı özelliklere hızlı erişim zordur
  • Mobil versiyon yok

Opera GX’e Başlarken

Mobil versiyon yok Oyuncular için web tarayıcıları başlatan tüm şirketler arasında Opera en mantıklı şirkettir. Opera, rekabette öne çıkmak için ilginç özellikler (daha sonra bir endüstri standardı haline gelir) sağlar. Yıllar önce Opera, Nintendo DS ve Wii için tarayıcılar geliştirdi, bu iki sistemin İnternet’te gezinmekle hiçbir ilgisi yok. Opera GX tarayıcısı, PC oyuncularına yöneliktir ve araçları, oyun performansından ödün vermeden oyun oturumlarını geliştirebilir. Tarayıcıda çalışan basit çevrimiçi oyunlar sağlamaktan bahsetmiyoruz. Üst düzey PC oyunlarını olabildiğince optimize etmekten bahsediyoruz Bu, siz aynı anda internette gezinirken cihazınızdan son elektrik damlasını çekebilen bir AAA oyunudur. Bir oyuncunun yardımcı tarayıcısı olmak garip ve tartışmalı bir niş hedef olabilir, ancak bu Opera GX tarafından başarıyla elde edilen bir hedeftir.

Opera GX hakkında fark edebileceğiniz ilk şey

, “Evet, bu oyuncular için bir tarayıcıdır” yazan estetiktir. Sandalyelerden farelere ve bilgisayar kasalarına kadar, şirketler ürünlerini pürüzlü, parlak neon renklere katlayarak oyuncu dostu olarak işaretlemeyi severler. Opera GX’in arayüzü, 1980’lerde hayal edildiği gibi koyu bir arka plan üzerinde renkli çizgiler yanıp sönüyor. Farklı bir görünüm elde etmek için farklı renk temaları (ultraviyole ve mor pus gibi) arasında geçiş yapabilirsiniz.

Opera GX’e başlarken Opera GX, Windows 10 ve macOS üzerinde çalışabilir. Şu anda, normal Opera tarayıcısının aksine, mobil sürüm bulunmamaktadır. Cep telefonlarında oyun oynamanın ne kadar harika olduğu düşünüldüğünde, bu kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor. 3.5MB yükleyiciyi indirdikten sonra, tarayıcı hemen başlayacaktır.

Opera GX’in görsel efektleri, gördüğüm diğer oyun yazılımları kadar saçma değil. Yine de Opera GX hala biraz muhteşem. Web tarayıcımın görünmez olmasını ve web sayfasının merkezi bir konumda olmasını seviyorum. Bu nedenle, içeriğin etrafında görünmeye devam eden teknik renkli simgeler beni rahatsız ediyor. Opera GX, ziyaret ettiğiniz uyumlu web sitelerini varsayılan olarak otomatik olarak karanlık moda geçirmek için bir seçenek sunar. Koyu sayfalar tarayıcının geri kalan renk düzeniyle daha iyi uyum sağlar, bu yüzden bu geçişi tavsiye ederim. Opera GX yalnızca görsel bir efekt değil, aynı zamanda bir ses deneyimidir. Göz attığınızda, işinize göre dinamik olarak değişecek olan, bir video oyunu müziğinden yapılmış uzun süreli çevresel bir elektronik müzik puanı çalacaktır. Bu incelemeyi yazma sürecinde – hızlıca not yazma ve ekran görüntüsü alma – arka plan müziği daha hızlı ve daha güçlü hale geldi. Sonra ben sakinleştiğimde sakinleşti. Şık ve vokalsiz müzik düşüncelerinizin önüne geçmemeli. Sessiz çalışmak istiyorsanız müziği kapatabilir veya sesi ayarlayabilirsiniz.

Mountain Dew’un görünümüne alıştıktan sonra, Opera GX’i normalde modern bir web tarayıcısı olarak kullanabilirim. Normal Opera tarayıcısı gibi, WebXPRT 3 hız testinde 193 puan aldı. Opera GX, HTML5test uyumluluk testinde 555 üzerinden 523 puan aldı. Bu, Firefox (205, 491), Google Chrome (182, 528) ve Microsoft Edge (179, 535) gibi rakiplerle keskin bir tezat oluşturuyor.

Özellikler, özellikler ve daha fazla özellik!

Opera GX’in birçok mükemmel özelliği vardır, bu nedenle en belirgin özellikleri seçmek zordur. Bu özelliğin çoğu normal Opera tarayıcısından gelir, ancak burada da yararlıdır. Bir “erken erişim” versiyonu olarak (video oyunlarından ödünç alınan başka bir strateji), Opera GX zaman zaman deneysel özellikler sunar. Hızlı arama başlangıç ​​sayfası, oyunculara odaklanacak şekilde yeniden tasarlandı. Arama çubuğuna ve önerilen web sitelerine ek olarak, sayfa ayrıca oyun haberleri beslemeleri ve favori platformunuzla özelleştirebileceğiniz bir yayın tarihleri ​​takvimi sağlar. Ücretsiz oyunlara göz atabilir veya resim içinde açılır videolarla fragmanları izleyebilirsiniz.

Veri toplama ızgarasının dışında yaşamak isteyen oyuncular, gizliliklerini korumak için yerleşik VPN ve reklam engelleyiciyi kullanabilir. VPN sizi Amerika Birleşik Devletleri, Asya veya Avrupa’ya bağlar. Cyberpunk yaşam tarzınızı tamamlamak üzere kripto para cüzdanınızı yönetmek için cep telefonunuzu tarayıcıya bağlayın. Düzenleme araçlarınız yalnızca yeni sekmeler ve pencereler açamaz. Bulmak istediğiniz sayfayı doğrudan kenar çubuğundan kullanarak farklı konuların çalışma alanını oluşturun, kaydedin ve hızlıca erişin. Ayrıca Facebook Messenger, Twitter ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını doğrudan kenar çubuğuna entegre edebilirsiniz. Opera GX, indirmeleri dosya türüne göre düzenler ve başka bir menüyü açmaya gerek kalmadan hangi en son dosyaların e-postaya ekleneceğini akıllıca önerebilir.

Uzantılar ekleyerek, Opera GX’in işlevselliğini daha da geliştirebilirsiniz. Varsayılan olarak, Reader Görünümü yoktur, ancak bulduğum uzantı iyi çalışıyor. Daha sonra kullanmak üzere ilginç makaleleri kaydetmek için Pocket uzantısını da kullanıyorum. Uzantı düğmesi, sayfa yer imleri ve ekran görüntüleri ekleyebileceğiniz adres çubuğunda görünür.

Bu işlevler tanıtılır ve çok basittir. Ama gerçekten etkileyici olan sayıları. Bir şey varsa, çok güçlüdür. Belirli işlevlere nereden erişeceğimi her zaman hemen bilmiyorum çünkü çok sayıda potansiyel tıklama olabilir. Neyse ki, genellikle aynı işlevselliğe birden çok farklı bölümde erişebilirsiniz, bu nedenle hangi yolu seçerseniz seçin, sonunda sizi istediğiniz yere götürür. Şüpheniz varsa, sadece ayarları arayın.

Oyun Sırasında Göz Atma

Modern tarayıcılar çok değerli hafızaya sahip olabildiğinden, bir PC oyununu oynamadan önce bir tarayıcıyı kapatmak, performansı artırmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Bu nedenle, Opera GX’i oyun oynarken, belki de ikinci bir monitörde çalışır durumda bırakmaktan çekinmeyin. Telefonunuza bakmadan bir strateji rehberi hazırlayın. Topluluğunuzla sohbet etmek ve istismarlarınızı canlı yayınlamak için entegre Discord ve Twitch uygulamalarını kullanın. Oyun dostu başka bir tarayıcı arıyorsanız, Vivaldi (en sevdiğimiz alternatif web tarayıcılarımızdan biri ve Opera’nın yaratıcılarından biri tarafından yapılmıştır), Chroma renk aydınlatmasını ziyaret ettiğiniz web sitesine senkronize etmek için Razer ürünleriyle çalışır. Muhtemelen, zevkinize bağlı olarak iyi veya kötü olan Opera GX’ten bile daha vahşi görünüyor. Vivaldi ayrıca, yeni bir güncelleme ile tarayıcının içine yerleştirilmiş bir retro cyberpunk arcade oyunu olan Vivaldia’yı da piyasaya sürdü. Örneğin, Chrome’un dinozor oyunu Paskalya yumurtasından daha karmaşık ve görsel olarak çarpıcı olan Vivaldia, çevrimdışı çalışır ve hatta denetleyici desteğine sahiptir. Vivaldi’nin performans özellikleri ve başlangıç ​​sayfaları, oyuncuları Opera GX kadar agresif bir şekilde hedeflemeyebilir, ancak oyuncular yine de Vivaldi’nin gizlilik özelliklerinden, gezinme kısayollarından, açılır videolardan ve sekmeleri düzenlemenin ve görüntülemenin çeşitli yollarından yararlanır.

Yeni nesil web sörfü

Evde çalışırken, bazen kişisel PC oyun ekipmanını kullanarak basit metin belgeleri yazmak biraz aptalca geliyor. Opera GX’i kullanmak bazen aynı aşırı duyguya sahiptir. Kesinlikle gerekli olsun ya da olmasın, tarayıcının özellik seti harika, benzersiz ve güçlüdür. Opera GX’in akıllı esnekliği, tarayıcının PC oyuncularını tamamlamasını sağlar. Opera GX’in sizi engellemeyeceğini bilerek oynayın ve göz atın.

Related posts

Turkcell, Kamu-Özel Sektör İş Birliğiyle Şehir Hastanelerine Yerli ve Milli Altyapı Desteği…

Meryem ACAR

Göreve Başladılar…”Tankların gözünü” Yerlileştirdi!

Meryem ACAR

Caterpillar Sağlam ve Dayanıklı Telefonu S52’yi Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

admin

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım