Teknolojix Haber
İNTERNET

Opera’nın Masaüstüne Getirdiği Yeni Özellik!

En iyi İnternet tarayıcılarından biri olan Opera, masaüstü uygulamasına Instagram uyumunu kazandırdı. Kullanıcılar artık, sosyal medya hesaplarına doğrudan tarayıcıdaki yerleşik uygulama aracılığıyla erişebilecek.

Dünya’ya hızla yayılmaya devam eden Covid-19 sebebi ile insanlar internet ve sosyal medya mecralarından fazlasıyla yoğunluk gösterdi. Bunu fark eden birçok şirket uygulamalarına yeni özellikler eklemeye gayret gösterdi.

Instagram’ın bir milyarı geçkin kullanıcı tabanından faydalanmak isteyen Opera, popüler uygulamayı masaüstü tarayıcısına entegre etti. Opera 68 sürümü ile birlikte kullanıcılar artık Instagram Hikayelerine, mesajlarına ve akışlarına doğrudan Opera’nın masaüstü tarayıcısından ulaşabilecekler. Şirket, yeni güncelleme ile kullanıcılara masaüstünde mobil tarayıcı deneyimi yaşatmayı hedeflediğini söylüyor.

Masaüstü internet tarayıcısında yerleşik bir Facebook ve WhatsApp uygulamasına sahip olan Opera, yeni Instagram entegrasyonu sayesinde kullanıcıların telefonları ile bağını daha da azaltacak gibi görünüyor.

Sosyal medyanın, insanların dikkatinin dağılmasının ve telefonlarını sürekli kontrol etmesinin ana nedenlerinden biri olduğunu söyleyen Opera ürün müdürü Maciej Kocemba, Masaüstü sürümümüze getirdiğimiz yerleşik Instagram uygulaması ile kullanıcıların odaklarının bozulmamasını ve çok daha etkili bir sosyal medya deneyimi yaşamalarını hedefliyoruz dedi.

Opera’nın bu yılın başlarında açıkladığı rakamlara göre, dünya çapında toplam 300 milyon kişi Opera Web Tarayıcı kullanıyor. Netmarketshare rakamlarına göre Opera, en popüler 7. tarayıcı ve pazarda yalnızca yüzde 1,46’lık bir paya sahip. Uygulamanın mobil pazar payı ise yüzde 0,46. Şirket, kullanıcılara sunduğu Instagram entegrasyonu gibi yeni özelliklerle cazibesini biraz olsun artırmayı amaçlıyor.

Opera’nın Yeni Özellik Tanıtım Videosunu Görmek İçin Tıklayın!!!

Related posts

Bill Gates, 2019’un En İyi 5 Kitabını Seçti

Fatih Akgün

Microsoft’un Milyonlarca Hesabı Tehlikede!

Meryem ACAR

Sony’nin Abonelerine Bir Sürprizi Var!!

Fatih Akgün

Yorum Yap