Teknolojix Haber
İNTERNET MOBİL

OPPO 125W Hızlı Kablolu Şarj Teknolojisi ile Karşımızda!!

Android telefon pazarı 2021’de prizleri yakacak gibi görünüyor!! Xiaomi ve Vivo100W+ hızlı kablolu şarj çözümlerine sahipken, OPPO teknolojisini duyuran ilk şirket olmasıyla öne çıkmış olacak! 

Vivo’nun 120W hızlı şarj desteğinden sonra şimdi de OPPO 125W hızlı şarj özelliğini duyurdu. 2021 yılındaki amiral gemisi modellerinde bu teknolojiyi kullanacak olan OPPO’nun, şarj konusunda rakiplerine göz dağı verdiğini anlaşılıyor.  

OPPO 125W hızlı kablolu şarj teknolojisi ile 10 dakikada tam şarj vadediyor! 

Geçtiğimiz yıl Reno Ace akıllı telefonu ile 65W hızlı şarj desteğini duyuran OPPO çıtayı daha da yükseltmeyi başardı. OPPO’nun açıklamasına göre; 125W hızlı kablolu şarj teknolojisi ile 4.000 mAh bataryayı 10 dakika sürede yüzde 0’dan yüzde 100’e doldurabiliyor. 

Çift batarya teknolojisi sayesinde bu işlemi gerçekleştirecek olan OPPO, Vivo gibi akımı ikiye bölecek. Tahminlerimize göre; 60W bir bataryayı 65W ise diğer bataryayı aynı anda şarj edecek. Bu sayede hem telefon ısınmayacak hem de bataryanın yıpranma süresi uzatılacak. 

Kıyaslama açısından 65W ile bu sürenin 35 dakika sürebileceği göz önünde bulundurulmalı!

Şirket, akıllı telefonlar için 15 Temmuz günü resmen duyuracağı 125W hızlı şarj teknolojisi için bir tanıtım videosu da paylaştı. OPPO şarj beklemeyi sevmeyenler için bekleyişin sona erdiğinin altını çiziyor. Bu arada yüksek hızda şarjın batarya ömrüne etki ettiğini de unutmamak gerek. Öte yandan, bu türde yüksek hızlı şarjın faydalarının eksilerini aştığı söylenebilir. 

GÖZLER HUAWEİ VE SAMSUNG’DA 

Hızlı şarj teknolojilerinden ziyade mevcuttaki batarya teknolojileri maalesef ki bir anda 120W ve üzerin voltajı kaldırabilecek kapasitede değil. Bu yüzden çift batarya kullanılarak iki ayrı batarya ayrı ayrı beslenecek. OPPO ve Vivo’nun bu çıkışlarının ardından gözler Huawei ve Samsung cephesine çevrilmiş durumda. 

Huawei’nin yıl sonunda tanıtacağı Mate 40 ailesinde maksimumda 65W hızlı şarjın olacağını düşünüyoruz. 120W ve üzeri sistemler en erken 2021 yılında bizlerle olacak. Çift batarya teknolojisine 2021 yılında geçiş yapacak olan Android cephesi, bu sayede iPhone’a karşı büyük bir kozu elinde bulunduracak. Muhtemelen Apple, bırakın 120W’ı 60W’a bile 2021 yılında geçiş yapamayacaktır. 

Related posts

267 Milyon Facebook Kullanıcı Bilgileri Satışa Çıkarıldı!

Fatih Akgün

Türk Telekom Kullanıcılarının 2020’nin İlk Yarısında Kullandıkları İnternet Açıklandı!!

M. Büşra Kaya

ANDROID Mİ, iOS MU?

Yorum Yap