Teknolojix Haber
MOBİL

Oppo Realme alt markasını ayrı bir markaya dönüştürebilir

Realme, Oppo’dan ayrılabilir

Oppo’nun alt markası olarak faaliyet gösteren Realme, bağımsız hale gelme yolunda ilerliyor. Şirket işleri daha da büyütmesi durumunda Oppo bünyesinden ayrılacak.
Oppo’nun alt markası Realme, işleri daha da büyütmesi durumunda ana şirketinden bağımsız bir hale gelecek gibi görünüyor. Bu bilgi doğrudan Realme Tayvan’ın üst düzey yöneticilerinden biri olan Chung Hsiang-wei‘den geldi.

Chung’e göre Realme halen ana şirketin mevcut kaynaklarını kullanıyor olmasına rağmen kendi Ar-Ge ekibini kurdu ve kendi ekosistemini ve üretim hatlarını oluşturması bekleniyor.

2018 yılında kurulan Realme, Hindistan akıllı telefon pazarında online satışlarda ilk beş markadan biri. Şirketin ürünleri dünya genelinde 20’den fazla ülkede başarılı bir şekilde satıyor.

Realme ürün yelpazesini genişletecek

Oppo ve Realme pazarlama stratejisi açısından farklı pazar segmentlerini hedef alıyor. İlginçtir ki satış istatistiklerine göre, Oppo akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 60’ı kadın, Realme kullanıcılarının ise yüzde 60’ı erkeklerden oluşuyor.

Oppo premium segmente yönelirken Realme daha teknolojik ve modaya uygun modeller üretmeyi hedefliyor. Realme önümüzdeki dönemlerde giyilebilir ürünler ve kablosuz kulaklık pazarına girmeyi de planlıyor.

Related posts

Xiaomi Redmi K30 Pro, Game Turbo 3.0 ile Geliyor!

Fatih Akgün

Apple’dan arttırılmış gerçeklik uygulaması

Fatih Akgün

Creative Clouds uygulamalarını kullananlar artık Adobe fontlarının tümünü kullanabilecek!

Fatih Akgün

Yorum Yap