Teknolojix Haber
MOBİL

Oppo Realme alt markasını ayrı bir markaya dönüştürebilir

Realme, Oppo’dan ayrılabilir

Oppo’nun alt markası olarak faaliyet gösteren Realme, bağımsız hale gelme yolunda ilerliyor. Şirket işleri daha da büyütmesi durumunda Oppo bünyesinden ayrılacak.
Oppo’nun alt markası Realme, işleri daha da büyütmesi durumunda ana şirketinden bağımsız bir hale gelecek gibi görünüyor. Bu bilgi doğrudan Realme Tayvan’ın üst düzey yöneticilerinden biri olan Chung Hsiang-wei‘den geldi.

Chung’e göre Realme halen ana şirketin mevcut kaynaklarını kullanıyor olmasına rağmen kendi Ar-Ge ekibini kurdu ve kendi ekosistemini ve üretim hatlarını oluşturması bekleniyor.

2018 yılında kurulan Realme, Hindistan akıllı telefon pazarında online satışlarda ilk beş markadan biri. Şirketin ürünleri dünya genelinde 20’den fazla ülkede başarılı bir şekilde satıyor.

Realme ürün yelpazesini genişletecek

Oppo ve Realme pazarlama stratejisi açısından farklı pazar segmentlerini hedef alıyor. İlginçtir ki satış istatistiklerine göre, Oppo akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 60’ı kadın, Realme kullanıcılarının ise yüzde 60’ı erkeklerden oluşuyor.

Oppo premium segmente yönelirken Realme daha teknolojik ve modaya uygun modeller üretmeyi hedefliyor. Realme önümüzdeki dönemlerde giyilebilir ürünler ve kablosuz kulaklık pazarına girmeyi de planlıyor.

Related posts

Nokia 9.3 ve Nokia 7.3, Ağustos’ta tanıtılabilir! (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

OPPO BEKLENEN ULTRA HIZLI ŞARJ CİHAZLARINI TANITTI!!

M. Büşra Kaya

İnternetsiz Ortamlarda Her Telefonda Olması Gereken Deprem Uygulamaları…

Meryem ACAR

Yorum Yap