Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Oscar ödül töreninin İşte yeni tarihi…

Oscar ödül töreni koronavirüs nedeni ile ertelendi! İşte yeni tarih…

Birçok filmin çıkış tarihinin ertelemesine neden olan koronavirüs salgını Oscar törenleri de etkiledi. Sinema dünyasının en prestijli ödül töreni 93. Oscar ödülleri gecesinin 25 Nisan 2021’e ertelendiği belirtildi…

 

Sinema dünyasının en saygın ödülü olarak görülen Oscar Ödülleri her sene bir kere düzenleniyor. Ödüller, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından veriliyor. Yeni tip koronavirüs Oscar ödül törenlerini de etkiledi.

OSCAR ÖDÜL TÖRENİ İÇİN YENİ TARİH 25 NİSAN 2021

93. Oscar ödülleri gecesi 28 Şubat 2021’de düzenlenmesi planlanmıştı. Ancak ödül gecesi Covid-19 sebebiyle 25 Nisan 2021’e ertelendi.

Yapılan açıklamada, “Ödül tarihini uzatmakla, film yapımcılarına, filmlerini bitirip gösterime sokmaları için gerekli esnekliği sağladığımızı ümit ediyoruz” denildi.

ADAY GÖSTERME ARALIĞI DA UZATILDI

Yeni alınan karara göre Oscar ödülleri için aday gösterme aralığı da uzatıldı. Normalde 31 Aralık 2020 tarihinde son aday gösterimlerini kabul edecek olan akademi, bu tarihi 1 Ocak 2021 ile 28 Şubat 2021 tarihleri arasında uzattı. Herkesin heyecanla beklediği en iyi film ve en iyi orijinal film müziği dallarında ise son aday gösterim tarihi 15 Şubat 2021.

OSCAR ÖDÜLLERİ EN SON 1981’DE ERTELENMİŞTİ

Oscar ödülleri gecesi en son 1981 yılında, dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan’a yönelik suikast girişimi nedeniyle 24 saat ertelenmişti.

Related posts

Elon Musk’ın İlginç İddiası

Fatih Akgün

Da Vinci TV’den Çocuklara 23 Nisan Çekilişi!

Fatih Akgün

Twitter’a Yeni Emoji Eklendi!

Yorum Yap