Teknolojix Haber
OTOMOBİL Tanıtım YAŞAM

Otobanda Nefesleri Kesen Hız Testi!

McLaren 720S, performansıyla gözde olan süper otomobiller arasında yer alıyor. Bir YouTuber, 720S’i otobana çıkararak hız testi yaptı ve otomobilin gerçek bir performans canavarı olduğunu gösterdi.

McLaren 720S, kalkış konusunda fazlasıyla iddialı araçlardan biri oldu. Güçlü bir motora, dikkatleri üzerine çeken tasarıma ve harika donanımlara sahip süper otomobil, çift turbo şarjlı V8 motoruyla harikalar yaratıyor. Automann adlı bir YouTube kanalı, McLaren 720S’ye hız testi yaparak otomobilin neler yapabildiğini gösterdi.

McLaren 720S, adından da anlaşılacağı üzere 720 beygir gücüne sahip ve Automann kanalının şu ana kadar test ettiği en hızlı otomobillerden biri durumunda. Video, otomobilin hızlanma sürecinden görüntülerle başlıyor ve ardından McLaren 720S’e otobanda gerçek bir hız testi yapılıyor.

İngiliz süper otomobil, kaputun altında yatan çift turbo şarjlı V8 motor sayesinde otobanda harikalar yaratıyor. Birçok turbo V8’in yüksek hızlarda, devir aralığının en tepesinde boğulduğu görülse de, McLaren 720S bir otomobilden daha fazlası. Otomobil test sırasında en yüksek 334 km/sa hızı görüyor ve 0’dan 100 km/sa hıza sadece 3.5 saniyede ulaşıyor. 0’dan 200 km/sa hıza ise 8.2 saniyede çıkıyor.

Related posts

1000 TL’lik Sosyal Yardım Ne Zaman Ödenecek?

Meryem ACAR

Kömür, Dünyanın En Pahalı Fosil Yakıtı Oldu

Yasemin ACAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: İşte son rakamlar

Fatih Akgün

Yorum Yap