Teknolojix Haber
OTOMOBİL TEKNOLOJİ (Genel)

Otomobil devi Toyota, Türkiye’deki üretimini durduruyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ülkemizdeki Corona virüsü (covid-19), salgını yüzünden personelin sağlığını korumak için; Sağlık Bakanlığının salgının yayılmaması için almış olduğu tedbirler karşısında, iş ve toplumsal sağlığı korumak adına önlemler aldı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, personelinin sağlığını korumak için hassasiyet göstererek, Sakarya’da bulunan fabrikada 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında, 2 hafta boyunca üretime ara vereceklerini açıkladı. İki haftanın sonunda süreci tekrar değerlendirerek üretim faaliyetlerine tekrar devam etmeyi planladıklarını duyurdu.

Ford Otosan da 30 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara vereceklerini duyurmuştu. Honda, Renault ve TOFAŞ ise üretime devam edecekler.

Toyota aynı şekilde Avrupa üretimine de ara vermişti

Dünya’da Volkswagen’ın ardından en büyük otomobil üreticisi olan Toyota corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle, Avrupa fabrikalarını da kapatma kararı vermişti.

Firmanın, corona virüsünden etkilenen diğer tesislerinde Fransa’da bulunan Onnaing ile İngiltere’de bulunan Burnaston ve Deeside’ de 18 Mart’a kadar üretime ara verildi. Toyota ayrıca Çek Cumhuriyeti’ nde yer alan fabrikaları ve Polonya’da bulunan tesisleri de aynı tarihe kadar kapattı.

Related posts

Ses Analizi ile Covid19 Testi: Hey Siri! Pozitif miyim?

Yelda Erdoğan

Renault’tan Açıklama: Türkiye’de Üeteceğiz!

Fatih Akgün

Ford Bronco’nun Mühendislik Harikası Karşınızda!

Nihal Sanlı

Yorum Yap