Teknolojix Haber
OYUN SEKTÖREL

Oyun Sektöründe Türkiye Giderek Büyüyor

Oyun Sektöründe Türkiye Giderek Büyüyor

Türkiye, oyun sektörü konusunda önemli bir yere sahip diye düşünüyoruz ve bu konuda hiç de yanılmıyormuşuz. T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 2019 yılında Türkiye’nin gelişmesini aktardı. Verilen bilgilere göre, 2018 yılında ülkemizde oyunlardan 853 milyon dolarlık bir kar elde edildi. Bu durumda da ülkemiz dünya listesinde en büyük 18. sıraya geliyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından açıklanan bilgilere göre sadece bundan ibaret değil. Aynı zamanda, yıllık olarak %15’lik bir gelişmeye ulaşıldığından duyuru içerisinde bahsedildi. Verilen bilgilere göre ülkemizde 30 milyonluk bir oyuncu kitlesi bulunmaktadır. Oyun süresinin %70’i de PC üzerinde olması da bizi 3. sıraya atıyor.

Bütün bunların yanı sıra, sektörde yer alan şirketlerin miktarı da gerçekten akıl alıcı cinsten. Oyun sektörü konusunda bu kadar önemli bir yere sahip olan ülkemizin gelecekte daha iyi yerlere gelmesi bekleniyor. Zaten çok yakında TaleWorlds ekibi  Mount and Blade 2 Bannerlord oyunu da çıkışını gerçekleştirecek. Bu da, ülkemizin oyun sektöründen edeceği kar miktarını büyük bir ölçüde artıracaktır.

 

Geleceğin bize neler getireceğini herkes gibi fazlasıyla merak ediyoruz. Bu hızda büyümeye devam edersek sektör içerisinde daha fazla Türk yapımı oyun görebileceğimize inanıyoruz. Hemen aşağıda, Türkiye oyun sektörü ile ilgili paylaşımı bulabilirsiniz. T.C. Cumhurbaşkanlığı Resmi Yatırım Ofisi Twitter hesabı aracılığıyla paylaştığı bilgiler, bir video içerisinde yer alıyor. Daha fazlası için direkt olarak gönderiyi inceleyebilirsiniz.

Related posts

Alibaba’dan Bulut Teknolojisine 28 milyar Dolar Ek Yatırım

Fatih Akgün

2020 Kia Niro Amerika’da Sahnede Boy Gösterdi

Fatih Akgün

Intel, Habana Labs’ı satın almaya hazırlanıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap