Teknolojix Haber
OYUN

Oyuncuları Kızdıracak! PS5’in Fiyatı Bir Sitede Ortaya Çıktı!

Sony tarafınfan PlayStation 5’in fiyatı hala resmi olarak açıklanmamış olsa da, yeni nesil konsolun fiyatı bir perakende sitesinde listelendi. Eğer sitede görünen fiyat doğruysa, PS5 oyunseverlerin hayallerini yıkacak gibi görünüyor.

Sony, PS5’in donanım özelliklerini geçtiğimiz haftalarda açıkladı ancak yeni nesil konsol için fiyatı henüz belirli değil. Sony’nin finans müdürü Hiroki Totoki, geçtiğimiz ay yatırımcılara PS5’in fiyatının henüz belirlenmediğini söylemişti ki resmi bir açıklama gelmediği için bu durumun devam ettiğini düşünüyoruz.

Analistler daha önce PS5’in fiyatı için 450-500 dolar arasında tahminlerde bulunsalar da, yeni bir gelişmeye göre konsolun fiyatı oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü PS5’in fiyatı, Danimarkalı perakende sitesi føtex’te 6.989 Danimarka kronu (yaklaşık 1030 dolar) olarak listelendi.

Sayfada PS5’in fiyatının yanı sıra satılacağı tarih de listeleniyor ve bu tarih, 1 Aralık 2020 olarak belirlenmiş durumda. Daha önce Sony tarafından yapılan açıklamalarda PlayStation 5’in çıkış tarihi için Kasım-Aralık aylarına denk gelen tatil sezonu gösterilmişti. Bu nedenle 1 Aralık tarihi kaynaksız bir tarih değil. Ancak fiyat, beklentilerin çok ama çok üzerinde.

Şu anda dünya koronavirüs nedeniyle sektörel ve ekonomik bir dengesizlik yaşıyor ve PS5’in çıkışı da bu durumdan etkilenebilir. Ekonomik dengesizlikten minimum seviyede etkilenmek isteyen Sony, PS5’in fiyatını artırabilir ya da lansmanını ileri bir tarihe atayabilir.

Related posts

Ertelenen PlayStation 5 Etkinliği İçin Yeni Tarih Duyuruldu!

CoD Modern Warfare İle İlgili Önemli Yeni Açıklama!

Fatih Akgün

Fallen Order Star Wars Jedi ile Satış Rekorları Kırdı…

Meryem ACAR

Yorum Yap