Teknolojix Haber
YAŞAM

Pakistan’da yolcu uçağı düştü 107 yolcu

Pakistan'da yolcu uçağı düştü 107 yolcu

Pakistan’da yolcu uçağı düştü 107 yolcu taşıyan uçaktan kurtulan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Pakistan’da Karaçi şehrin de yerleşim bölgesine binaların üstüne yolcu uçağı düştü.Uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebatın olduğu açıklandı.Dünya corona virüsü salgınına odaklanmışken, Güney Asya’dan korkunç bir haber geldi… Pakistan’da yolcu uçağı düştü 107 yolcu yolcu taşıyordu. Pakistan’ın devlet hava yolu şirketi Pakistan International Airlines’ın (PIA) Lahore’dan kalkan uçağı Karaçi’deki hava limanı yakınlarında  yerleşim yerinde binaların üstüne düştü.

Pakistan medyası Airbus A320 tipi uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat olan uçağın yoğun bir yerleşim yeri olan Jinnah Garden bölgesine düştüğü açıklandı.

Yerel basında yer alan haberlerde Pakistan ordusu olay yerine intikal etti. Yerel yönetimle irtibat halinde kurtarma çalışmalarına başlandığını belirtildi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolarda görgü tanıkları bazı binaların olduğu bölgeden koyu siyah dumanlar çıktığını söyledi.

Pakistan’ın ünlü modelinin de düşen uçakta yolcu olduğu ortaya çıktı

Yolcu listesine ulaşılan düşen uçakta yolcuların arasında Pakistan’ın ünlü modeli Zara Abid’in de olduğu ortaya çıktı.
Uçağın yolcu listesinin de paylaşılmasıyla düşen Karaçi Hava limanı yakınlarında Model Colony adındaki yerleşim yerinde binaların üstüne düşen Airbus A320 model uçağın yolcu listesine ulaşıldı. Ölü ya da yaralılara ilişkin resmi bir açıklama gelmezken, paylaşılan yolcu listesine göre, Pakistan’ın en ünlü mankenlerinden Zara Abid’in de uçakta olduğu ortaya çıktı.Olayda ölü ya da yaralı sayısına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak olay yerinden gelen görüntüler, olayın vahametini gözler önüne serdi.

Pakistan'da yolcu uçağı düştü 107 yolcu
Kaynak:haberlercom

Pakistan Karaçi İL SAĞLIK MÜDÜRÜ:

Uçak kazasına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık ve Nüfus Refahı İl Sağlık Müdürü Azra Fazal Pechuho, şu anda kazada ölenlerin ve yaralananların sayısının belirlenmesi için erken olduğunu ifade etti. Pechuho, “Hastaneye 11 ölü ve 6 yaralı getirildi. Yaralıların 4’ünün durumu stabil, 2’sinin ise vücudunda yanıklar var” dedi.

Sindh Bölge Valisi İmran İsmail, uçağın nüfusun yoğun olduğu bir bölgeye düştüğünü belirtti. İsmail, “Şu anda endişemiz bölgedeki yerleşimlerde yaşayanlar. Tüm kurtarma ekipleri bölgede çalışmalarına devam ediyor. Kurtarabildiğimiz kadar insanı kurtarmaya çalışıyoruz” dedi.

Uçağın teknik sorunlardan dolayı düştüğü tahmin ediliyor.

Pakistan medyasında yayınlanan bilgilere göre , uçağın pilotu ile kule arasında geçen konuşmanın bazı bölümleri meti olarak yayınlandı.

  • Pilot”Doğrudan ilerliyoruz, motoru kaybettik” dediği belirtildi.
  • Kulenin, “Gövde üzerine iniş yaptığınızı doğrulayın” talebi üzerine
  • Pilot, “Mayday, mayday, mayday, Pakistan 8303” dediği

ve kule ile pilot arasındaki bağlantının kesildiği bildirildi.

Kaynak: haberler.com

Diğer haberlere ulaşabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Related posts

Giriş Çıkışlar Durduruluyor! Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda…

Meryem ACAR

Yüzünüze dokunduğunuzda titreyen koronavirüs bilekliği!

Fatih Akgün

Türkler Koronavirüsü İzole Etmeyi Başardı!

Fatih Akgün

Yorum Yap