Teknolojix Haber
YAZILIM

Google, Tarayıcısı Chrome’u PDF Uzmanına Dönüştürmek İstiyor!

Google, Tarayıcısı Chrome’u Gerçek Bir PDF Uzmanına Dönüştürmek İstiyor

Google Chrome, çok yakında PDF dosyaları üzerinde yaptığınız değişiklikleri kolayca kaydetmenize izin veren, yararlı bir işlev sunabilir.

Çoğumuzun “düzenlenmeyen belge” olarak tanımladığı PDF dosyalarındaki formları, yakında Chrome web tarayıcınızın içinde değiştirmeniz ve kaydetmeniz mümkün olabilir. PDF’in tamamını değil, sadece PDF formlarını düzenlemekten sözediyoruz.

PDF formlarını şu an Chrome’u kullanarak zaten doldurabiliyor ve yazdırabiliyorsunuz. Ancak belgeyi kaydettiğinizde, formlara yazdıklarınız kaydedilmiyor. Bunu çözmek için sayfayı PDF olarak sanal yazıcıya yazdırabiliyorsunuz, ancak kaydettiğiniz belgede formları artık düzenleyemiyorsunuz.

İşlevin eksikliğinin Chrome forumlarında sıkça dile getirilmesi, Google’ı harekete geçirmiş gibi görünüyor. Chrome kodlarında yapılan yeni bir keşif, Chrome’un değiştirilen PDF’ler için bir arayüz hazırladığını gösteriyor. Bu durumda üzerinde değişiklik yaptığınız PDF’leri olduğu gibi saklamanız mümkün hale gelebilir.

İşlevin ne kadar sürede hazır olacağı şimdilik bilinmiyor. İşlev gelene kadar Chrome’un Yazdır işlevini kullanarak “Microsoft Print to PDF” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Related posts

Dünya’nın an be an takip ettiği Corona virüsü haritasına Türk imzası

Fatih Akgün

Dikkat!!Telefondan Silinmesi Neredeyse İmkansız Yazılım: xHelper

Fatih Akgün

Instagram’daki Yeni Güzel Özellik

Fatih Akgün

Yorum Yap