Teknolojix Haber
OYUN

PES 2020’ye Ücretsiz Euro 2020 DLC’si Gelecek

Küresel bir tehlike haline gelen  Corona virüsü nedeniyle ertelenmesi gündeme gelen Euro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın, PES 2020’ye ücretsiz bir DLC paketi olarak ekleneceği kesinleşti.

Corona virüsü salgını birçok sektörü derinden etkiledi. Ülkemizde de görülen salgından elbette futbol da etkileniyor. İtalya’da ligler ertelenirken Şampiyonlar Ligi gibi organizasyonlarda da seyircisiz maçlar olacak.

Bunların yanı sıra 2020 Avrupa Şampiyonası’nın ertelenebileceği gündeme geldi. Fakat Euro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenmeyeceği bir yer var: Futbol oyunları. Turnuva DLC’si PES 2020’ye ücretsiz olarak gelecek.

PES 2020’nin Avrupa Şampiyonası DLC’si 30 Nisan’da çıkacak. PlayStation 4’te PES 2020 oynayan bütün oyuncular, turnuva içeriğine ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek. Oyuna sahip olan kişilerin hiçbir ücret ödemesine gerek yok. PES 2020 ile Euro 2020’nin bir arada bulunduğu versiyon da PlayStation mağazasında sunulacak.

Şimdilik bu versiyon PlayStation için özel olacak, bilgisayar oyuncuları henüz bu içeriğe erişim sağlayamayacak.  Konami’nin oyunu diğer platformlarda da Euro 2020 içeriğiyle destekleyip desteklemeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Yeni DLC için UEFA’ya üye 55 milli takımın tamamı lisanslandı. Yani oyunda Almanya, İtalya, Fransa, İspanya gibi devlerden birini ya da Andorra, Malta ve San Marinogibi daha ziyade yenilir armada tadındaki takımları kontrol edebileceğiz. Resmi turnuva kupasının da yer alacağı DLC ile birlikte İngiltere’deki efsanevi stadyum Wembley ve Rusya’daki St. Petersburg stadı da oyuna gelecek.

Oyuna turnuva için yeni bir top eklenecek olsa da turnuva finaline özel üretilecek top bu DLC’de bulunmayacak. Turnuvanın finalinde kullanılacak top, oyuna haziran ayında eklenecek.

Related posts

Lab Zero Games Türündeki Oyun Indivisible Ortaya Çıktı…

Meryem ACAR

Assassin’s Creed Valhalla Bomba Gibi Geliyor!

Fatih Akgün

Geri Sayım Başladı! Super Mario Temalı LEGO İçin…

Meryem ACAR

Yorum Yap