Teknolojix Haber
DONANIM

Phison’nın yeni teknolojisi PCIe 4.0SSDleri hızlandıracak

Phison'nın yeni teknolojisi PCIe 4.0SSDsleri hızlandıracak

Phison’nın yeni teknolojisi PCIe 4.0SSDleri hızlandıracak

Phison firmasının mühendisleri  yazma ve okuma hızında saniyede 7GB hıza ulaşabilecek yeni bir SSD yöneticisi üretti. Phison E18 SSD yöneticisi adı verilen bu yeni ürün Phison tarafından ” sektörün en hızlısı” olarak tanıtıldı. Phison’nın yeni teknolojisi PCIe 4.0SSDleri hızlandıracak .

Yeni PS5018-E18 PCIe 4.0 yöneticisi veya kısa adıyla E18 ; Phishon markasının 2019 da ürettiği ve 4 jenerasyon SSdlerde bulunan E16 yöneticisinden bir adım önde performans gösteriyor.  E18 , TSMC 12 nm işlemci nodunu temel kabul ederek tasarlandı. E18 çok yüksek olan saniyede 7GB(7GB/s)okuyup yazabilme hızına ulaşabilecek yeteneğe sahip. AMD nin Ryzen 3000 işlemcileri ile piyasaya sürülen E16 yöneticisi saniyede 5GB(GB/s)okuma hızına ve 4.4GB(4.4GB/s) yazma hızına sahipti.

8 kanala sahip E18 aynı zamanda IOPS ye kadar ulaştırır. Her sürücü için 8 TB ta kadar kapasite ile kullanılabilecek yapıya sahip. Bu, yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung 980 Pro’nun da bir adım ilerisinde olduğu anlamına geliyor,  yani 7 GB / sn okuma hızlarına ulaşıyor, ancak yalnızca 1 TB’a kadar depolama ile sunuluyor.

Kaynak: phison

Diğer donanım haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Lenovo Yoga Slim 7i Pro-Tanıtım Video

Fatih Akgün

Nintendo Wii artık bir efsane mi?

Fatih Akgün

Bilgisayarda RAM Bellek Yükseltmenin Avantajları

Fatih Akgün

Yorum Yap