Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Pinterest’ten Para Kazanmak Mümkün OIdu

Yeni sürüme geçişle beraber yeni Doğrulanmış Satıcı Programı, yeni dönüşüm raporlama fırsatları, Katalog güncellemeleri ve dinamik hedefleme özellikleri yer alıyor.

Platformda kullanıcıların alışveriş yapma olasılığı en yüksek olan ürünleri getirmeyi amaçlayan yeni alışveriş özellikleri sunuluyor. Pinterest’teki perakendecilerin keşfedilecek daha fazla yolu olacak.

Peki bu yeni özellikler nedir?

Doğrulanmış Satıcı Programı: Pinterest artık platformdaki perakendecilerin doğrulanmasına izin verecek. Ürünlerini ‘Alışverişi İncele’ Pinleri ve ilgili ürün benzerleri de dahil olmak üzere Pinterest alışveriş deneyimleri arasında dağıtıma uygun hale getirecek. Doğrulanmış Satıcıların profillerinde mavi bir onay işareti rozeti bulunacak ve “yüksek niyetli alışveriş deneyimleri ve dönüşüm raporlaması gibi metrikler” için uygun olacak.

Dönüşüm bilgileri: Pinterest’teki perakendeciler, Pinterest’in web sitesi ziyaretleri, check-out’lar ve çoklu ilişkilendirme pencerelerindeki satışlar üzerindeki etkisini daha doğru bir şekilde ölçmek için organik ve ücretli dönüşüm öngörülerine erken erişime sahip olacaklar.  

Katalog güncellemeleri: Markaların reklamlar ve Shoppable Pinleri için bir ürün kataloğu yüklemesine izin verecek. Katalog güncellemesi ayrıca yeni metrikler, gerçek zamanlıya yakın özet akışı alımı, kullanıcı deneyimi geliştirmeleri ve özet akışı yüklemelerini zamanlama yeteneğini de içerir. 

Dinamik yeniden hedefleme. Pinterest, daha önce markalarıyla çevrimiçi olarak ilgilenen veya alışveriş sepetlerini terk eden kullanıcılara ulaşmak isteyen reklamverenler için dinamik reklam yeniden hedeflemesini küresel pazarlara genişletti. ABD’de birkaç aydır test edilen bir özellik. Artık markalar, kullanıcıların Pinterest’te aradığı ve kaydettiği tam veya benzer ürünleri küresel olarak yeniden hedefleyebilir.

Bu özelliklerin gelmesi uygulama üzerinde alışverişe ve e-ticaretin gelişmesine katkı sağlayacak.

Related posts

Instagram IGTV Yeni Özelliği İle Karşımıza Çıkacak!!!

M. Büşra Kaya

Tiktok’a Amazon’dan Sert Tepki

Fatih Akgün

TikTok’un Politikası, Engellediği Kullanıcılar İle Şaşırttı

Fatih Akgün

Yorum Yap